Świat

Pierwsze nowości Samsunga z targów IFA 2011

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Pierwsze nowości Samsunga z targów IFA 2011
9

W ubiegłym tygodniu spekulowałem na temat potencjalnej premiery telefonu Nexus Prime podczas targów IFA 2011 w Berlinie. Targi startują jutro, a tymczasem Samsung już dzisiaj przeprowadził prezentację nowych produktów. Nexus Primie nadal pozostaje jednak plotką. Nie należy jednak spisywać go na stra...

W ubiegłym tygodniu spekulowałem na temat potencjalnej premiery telefonu Nexus Prime podczas targów IFA 2011 w Berlinie. Targi startują jutro, a tymczasem Samsung już dzisiaj przeprowadził prezentację nowych produktów. Nexus Primie nadal pozostaje jednak plotką. Nie należy jednak spisywać go na straty. Możliwe, że to Google ma swoje własne plany w tej kwestii. Tym czasem przyjrzyjmy się nowościom koreańskiego giganta.

Wcześniejsze przewidywania potwierdziły się. Wśród premier znalazł się między innymi Samsung Wave 3. Telefon wyposażony został w 4-calowy ekran Super AMOLED, system BadaOS 2.0 oraz układ o taktowaniu 1,4 Ghz (nie wiemy jeszcze kto jest jego producentem i jaka jest ilość rdzeni). Nie zdziwiłbym się jednak gdy okazało się, że jest to jedno rdzeniowy Qualcomm MSM8255 1,4 Ghz zastosowany w Samsungu Galaxy S Plus.


Źródło zdjęcia: Engadget

Kolejnym produktem jest Samsung Galaxy Tab 7.7 - odświeżona wersja, znanego i przez wielu lubianego 7-calowego tabletu z Androidem. Nowy model pracuje pod kontrolą systemu w wersji 3.2. Ekran urządzenia wykonany został w technologi Super AMOLED. Pomijając pewien telewizor wyprodukowany swego czasu przez Sony, Galaxy Tab 7.7 będzie pierwszym masowo dostępnym urządzeniem o tak dużym organicznym wyświetlaczu. Całość napędzana będzie dwu rdzeniowym układem o taktowaniu 1,4 Ghz.

Poniżej wideo prezentujące tablet. Materiał z ARMdevices.net.

No koniec ma dla Was smartphone o nazwie Galaxy Note. Jest to kolejny androidowy telefon z serii Galaxy. Posiada on ekran o przekątnej 5,3 cala oraz zaskakującej rozdzielczości jak na urządzenie tej wielkości - 1280x800. Ekran jak nie trudno domyślić się, wykonany jest w technologi Super AMOLED. Jego najważniejszą cechą jest jednak zdolność współpracy ze dedykowanym stylusem.

Telefon zobaczyć możecie na poniższym nagraniu, zrealizowanym przez ekipę Engadget.

Samsung najwyraźniej wyciągnął wnioski z błędów popełnionych przez HTC przy tworzeniu tabletu Flyer. Stylus Galaxy Note działa z każdą aplikacją dostępną w systemie. Zastanawiam się jednak czy urządzenie z ekranem 5,3-cala można jeszcze nazywać telefonem? W końcu 5-calowy Dell Streak również pozwala wykonywać połączenia telefoniczne, a sprzedawany jest jako tablet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTabletsmartphoneSamsung