Google

Android 4.0 już za rogiem, a tuż za nim Nexus Prime?

23

Od pewnego czasu, w sieci krążą informacje o kolejnym smartphonie firmowanym przez Google. Miałby to być pierwszy telefon z Androidem 4.0 - Ice Cream Sandwich. Wśród potencjalnych nazw kolejnego modelu, wymieniane są między innymi Nexus Prime. Telefon ten miałby zostać wyprodukowany przez jednego z...

Od pewnego czasu, w sieci krążą informacje o kolejnym smartphonie firmowanym przez Google. Miałby to być pierwszy telefon z Androidem 4.0 - Ice Cream Sandwich. Wśród potencjalnych nazw kolejnego modelu, wymieniane są między innymi Nexus Prime. Telefon ten miałby zostać wyprodukowany przez jednego z dotychczasowych wytwórców androidowych smartphone'ów. Kilka tygodni temu, plotki mówiły, że producentem kolejnego Nexusa może zostać LG. Dzisiaj jednak podejrzenia padają na zupełnie innego wytwórcę.

Wybór Samsunga (o ile okaże się prawdą) nie powinien nikogo dziwić. Ostatni Nexus był dziełem koreańskiego giganta. Z kolei wytwórcą dwóch pierwszych telefonów firmowanych przez Google (HTC G1 oraz Nexus One), był tajwański HTC. Możliwe więc, że Google od początku planowało zlecić Samsungowi produkcję dwóch modeli smartphone'ów.

Najciekawszym elementem tej historii jest jednak reklama, którą zobaczyć możecie poniżej.

Czy świetlisty telefon widoczny na powyższym wideo to Nexus Prime? Nie mam pewności. Wiem jednak, że jest to urządzenie z Androidem. Wskazują na to opisy w dolnej części ekranu, pod koniec wideo.

Jeśli jednak nie będzie to Nexus Prime to jaki inny telefon miałby zaprezentować Samsung? Galaxy S III zobaczymy zapewne dopiero na początku 2012. Samsung udowodnił już, że wie na czym polega cykl wydawniczy. Z kolei reklama każe sądzić, że będzie to urządzenie high-endowe. Jeśli więc nie SGS3 to co?

Przekonamy się już 1 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidsmartphoneSamsung