Miniblog

Pierwsze gry na Windows 8

KM
Kamil Mizera
1

Najnowszy Windows oraz związany z nim app store zbliżają się coraz większymi korkami. Dlatego Microsoft dwoi się i troi, aby z dniem premiery zaoferować swoim klientom dopracowany produkt, który zyska ich uznanie i portfele. Dzisiaj ukazała się niezwykle interesująca informacja. Otóż pojawiła się li...

Najnowszy Windows oraz związany z nim app store zbliżają się coraz większymi korkami. Dlatego Microsoft dwoi się i troi, aby z dniem premiery zaoferować swoim klientom dopracowany produkt, który zyska ich uznanie i portfele. Dzisiaj ukazała się niezwykle interesująca informacja. Otóż pojawiła się lista pierwszych gier na Windows 8, które dostępne będą w Windows Store.

Wśród wymienionych tytułów znalazły się takie kultowy gry, jak Angry Birds czy Reckless Racing.  Nie zbraknie oczywiście poczciwego Solitery czy Pinballa, ale akurat te gry mają być preinstalowane od razu z Windows 8.

Oto lista zapowiadanych tytułów:

 1. Hydro Thunder
 2. Toy Soldiers
 3. Reckless Racing
 4. Angry Birds
 5. Ilomilo
 6. Rocket Riot
 7. Full House Poker
 8. Tentacles
 9. Crash Course
 10. Ms Splosion Man
 11. Wordament

Jak widać Microsoft chce wejść z nową wersją swojego systemu od razu z pewną pulą aplikacji. To dobry ruch, bo nic tak nie odstrasza, jak świecący pustkami app store. W ogóle firma prowadzi bardzo otwartą politykę informacyjną dotyczącą ich zbliżającego się produktu. Nic dziwnego, dla Microsoftu Windows 8 to wielki eksperyment. Klienci tej firmy będą musieli zmienić wiele nawyków, które Microsoft budował w nich od lat. Ciekawe, czy to się uda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMicrosoftWindows 8