Miniblog

Google ma jeszcze jeden pomysł na wygląd paska nawigacyjnego. Można go już włączyć!

Tomasz Popielarczyk
Google ma jeszcze jeden pomysł na wygląd paska nawigacyjnego. Można go już włączyć!
13

Pamiętacie nowy koncept paska Google? Pisałem o tym jakiś czas temu. Google nawet udostępnił klip wideo, na którym prezentowane były jego możliwości i wygoda użytkowania. Wydawało się, że lada dzień zobaczymy go w wyszukiwarce, a potem kolejnych serwisach giganta. Nic z tych rzeczy.   Pra...

Pamiętacie nowy koncept paska Google? Pisałem o tym jakiś czas temu. Google nawet udostępnił klip wideo, na którym prezentowane były jego możliwości i wygoda użytkowania. Wydawało się, że lada dzień zobaczymy go w wyszukiwarce, a potem kolejnych serwisach giganta. Nic z tych rzeczy.

 

Prace koncepcyjne nad wyglądem górnej belki najwidoczniej nadal trwają, bo pojawił się nowy pomysł. Tym razem jest mniej rewolucyjny i bardziej nawiązuje do tego, co mamy obecnie. Czyżby liczba osób, którym nowe rozwiązanie nie przypadło do gustu była aż tak duża?

Nowy koncept to tradycyjna czarna belka pod którą po prawej stronie umieszczono system powiadomień wraz z menu użytkownika. Ma ono w ten sposób być bardziej widoczne i uwydatnione.

Jak włączyć nowy, eksperymentalny pasek?

  • Wpisujemy w przeglądarkę google.pl
  • Otwieramy konsolę z narzędziami deweloperskimi przeglądarki (Google Chrome - CTRL + SHIFT + I, Firefox - CTRL + SHIFT + K, Internet Explorer i Safari - F12)
  • Wklejamy następujący fragment kodu (Jeżeli odpowie Wam błąd, wpiszcie na nowo cudzysłowy): Enter:document.cookie="PREF=ID=381502750b6e9119:U=aaee74aefea7315a:FF=0:LD=en:CR=2:TM=1328391998:LM=1328392000:S=yPtlCgLbEnezu5b4; path=/; domain=.google.pl";window.location.reload();

Trzeba przyznać, że pomysł jest o tyle interesujący, gdyż w większości usług miejsce na prawo od wyszukiwarki jest niezagospodarowane. Zatem przesunięcie tam awatara i systemu powiadomień wydawałoby się dobrym krokiem. Niestety nie wiadomo, czy Google zdecyduje się wprowadzić ten koncept w życie. Może to nie nastąpić w ogóle, zważywszy na to, że szara wersja paska funkcjonuje od niedawna za oceanem, a wkrótce, według zapowiedzi pracowników Google, ma trafić również do pozostałych wersji językowych.

Jak Wam się podoba taki pasek Google?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu