Felietony

Google Plus z zakładką Q&A?

Grzegorz Ułan
Google Plus z zakładką Q&A?
1

Pamiętacie przejęcie serwisu Aardvark? Wydawałoby się - zapomniany temat. Jednak przy okazji wprowadzenia do Google wyszukiwania społecznościowego wypada wrócić do tego tematu i zadać sobie pytanie. Jaki będzie miała wpływ powyższa zmiana w wyszukiwarce na funkcjonowanie samego G+? Twórcy Aar...

Pamiętacie przejęcie serwisu Aardvark? Wydawałoby się - zapomniany temat. Jednak przy okazji wprowadzenia do Google wyszukiwania społecznościowego wypada wrócić do tego tematu i zadać sobie pytanie. Jaki będzie miała wpływ powyższa zmiana w wyszukiwarce na funkcjonowanie samego G+?

Twórcy Aardvark zostali zatrudnieni w Google. Nie ulega wątpliwości, iż pracują tam nad podobnym rozwiązaniem, które Google będzie chciało wdrożyć w swoich usługach.

Przeglądając dziś nowe funkcje wyszukiwania społecznościowego, w anglojęzycznej wersji Google, uwagę moją zwróciła opcja na końcu wyników - "Ask on Google+"

Okienko znane z publikowania wpisów na Google Plus, z tym, że przycisk już z opcją zadawania pytań, nie udostępniania znaleziska. W treści będziemy mieli już domyślnie dodane zapytanie, które wpisaliśmy w wyszukiwarce. Z chwilą upowszechnienia dostępnych opcji wyszukiwania społecznościowego we wszystkich krajach, możemy się spodziewać znacznej ilości takich pytań w naszym strumieniu. Czy to będzie też momentdodania osobnej zakładki w Google Plus?

Takie rozwiązanie wydaje się być najrozsądniejsze. Rozdzielenie wpisów i zapytań od znajomych wprost z wyszukiwarki uchroniłoby naszą tablicę od bałaganu, który powstanie w związku z taką dodatkową opcją w Google. Obstaje przy tym, iż to będzie jedna z pierwszych nowych dodatkowych usług w tym roku w G+.

Wspomniana funkcja jest dostępna w Google, zarówno przy włączonych funkcjach społecznościowych, jak i po ich wyłączeniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Q&Agoogle plus