Wearables

Pebble pokaże w przyszłym tygodniu nowy model zegarka?

Paweł Winiarski
Pebble pokaże w przyszłym tygodniu nowy model zegarka?
2

Premiera smartwatcha od Apple coraz bliżej, nikogo nie powinno więc dziwić, że producenci zegarków zaczynają prężyć muskuły. Zegarek od Apple pozamiata konkurencję wynikami sprzedaży. Rozmawiamy o tym w redakcji już od kilku dni i żaden z nas nie ma najmniejszych wątpliwości. Apple to marka z tak...

Premiera smartwatcha od Apple coraz bliżej, nikogo nie powinno więc dziwić, że producenci zegarków zaczynają prężyć muskuły.

Zegarek od Apple pozamiata konkurencję wynikami sprzedaży. Rozmawiamy o tym w redakcji już od kilku dni i żaden z nas nie ma najmniejszych wątpliwości. Apple to marka z tak oddanymi fanami, że niezależnie od tego jakie urządzenie przedstawi, przed sklepami ustawią się nocne kolejki. A i samo urządzenie może nieźle namieszać na rynku wearables. Nie znaczy to oczywiście, że pozostali producenci, również ci, którzy dobrze znają już swoje podwórko, zamierzają pakować manatki. Wręcz odwrotnie. Mówi się, że już w najbliższy czwartek, Pebble zaprezentuje nowy zegarek.

Skąd te przypuszczenia? Po pierwsze - na stronie pojawił się stoper odliczający czas do jakiegoś wydarzenia. Ma mieć ono miejsce we wtorek o godzinie 10:00 Standardowego Czasu Wschodniego (u nas będzie to godzina 16:00). Źródła związane z Pebble donoszą, że chodzi o nowy model zegarka. Ma on mieć szerszy ekran i kolorowy wyświetlacz przypominający e-papier (choć wciąż bez dotyku). Samo urządzenie ma być natomiast cieńsze - pomimo wszystkich zmian czas pracy baterii ma nie ulec zmianie.

To nie koniec przypuszczeń. W związku ze zmianami spodziewany jest nowy system operacyjny a także mikrofon, dzięki któremu zegarek dostanie zupełnie nowe aplikacje od zewnętrznych producentów.

Ile z tych spekulacji okaże się faktami? Przekonamy się o tym już za kilka dni.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pebbleSmartwatch