Internet

PayPal na giełdzie z imponującą wyceną na poziomie 47 mld dol. [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
2

PayPal sfinalizował oddzielenie się od eBaya. Wczoraj firma weszła na giełdę i stała się całkowicie niezależna. Debiut na Wall Street zapewnił jej wycenę na poziomie 47 mld dolarów. PayPal na NASDAQ Za pojedynczą akcję po debiucie giełdowym PayPala płacono 40,48 dol. Daje to łączną wycenę na p...

PayPal sfinalizował oddzielenie się od eBaya. Wczoraj firma weszła na giełdę i stała się całkowicie niezależna. Debiut na Wall Street zapewnił jej wycenę na poziomie 47 mld dolarów.

PayPal na NASDAQ

Za pojedynczą akcję po debiucie giełdowym PayPala płacono 40,48 dol. Daje to łączną wycenę na poziomie 47 mld dolarów, a więc 33 razy większą niż w 2002 roku. Jak nietrudno się domyślić w reakcji na to akcje eBaya spadły o 2,4 proc. PayPal jest obecnie jednym ze światowych liderów na rynku płatności internetowych. W 2014 roku przeprocesował 235 mld dol. w całkowitym wolumenie płatności (z czego 46 mld dol. na mobile). Dało to zysk na poziomie 8 mld dol. Z usługi korzysta 169 mln użytkowników w 203 krajach na całym świecie. PayPal na giełdzie będzie notowany tym samym symbolem, z którego korzystał jeszcze przed przejęciem przez eBaya - PYPL.

ASUS Chromebook FLIP

ASUS wprowadził do sprzedaży, zapowiadane niedawno urządzenie z Chrome OS na pokładzie. Chromebook Flip posiada 10,1-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 px i jest napędzany przez czterordzeniowy procesor ARM Rockchip RK3288C. Na pokładzie znajdziemy 2 lub 4 GB pamięci RAM LPDDR3 oraz 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej (zależnie od modelu). Do tego należy doliczyć WiFi 802.11 ac oraz wsparcie dla Bluetooth 4.1. Wbudowana bateria 31 Wh ma pozwolić na 9 godzin nieprzerwanej pracy. Nazwa Flip nie jest w tym wypadku przypadkowa, bo mamy do czynienia z konwertowalną konstrukcją, w której ekran można obracać o aż 360 stopni,

Origin ID zmieni się w EA Account

EA dokonuje pewnych zmian w swoim portfolio usług. Zamiast marki Origin ID teraz funkcjonować ma bardziej swojskie EA Account. Zmiana ta ma wynikać z lepszej rozpoznawalności marki EA. Firma chce w ten sposób jednocześnie uprościć swoje mechanizmy. Nie wiadomo jak to wpłynie na samą markę Origin w dłuższej perspektywie. Póki co jednak wszystko pozostaje "po staremu", a zatem dalej będziemy się logowali do tej samej usługi, z tym wyjątkiem, że za pomocą "EA Account".

Qualcomm będzie zwalniał

Qualcomm przygotowuje się do znaczącej redukcji zatrudnienia. Jak informuje agencja Reuters tuż po opublikowaniu najnowszych wyników finansowych (co planowane jest na środę) z firmy ma zostać pożegnanych kilka tysięcy osób. Mówi się tutaj o przynajmniej 10 proc. spośród całej, liczącej 30 tys. osób kadry. Qualcomm nie jest w dobrej sytuacji W drugim kwartale roku obrachunkowego zamkniętym w kwietniu zanotowano spadek zysków o 46 proc. Najwyraźniej amerykański gigant nie wytrzymuje rywalizacji z MediaTek oraz innymi chińskimi producentami tanich chipów. Czkawką mogą się też odbijać problemy ze Snapdragonem 810.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu