Internet

Dzięki tej aplikacji od NASA odbędziemy wirtualną podróż o Marsie

Tomasz Popielarczyk
Dzięki tej aplikacji od NASA odbędziemy wirtualną podróż o Marsie
5

Jeżeli fascynuje Was czerwona planeta, albo nawet marzycie o tym, żeby kiedyś ją zobaczyć na własne oczy, wydana przez NASA aplikacja będzie z całą pewnością tym, czego szukacie. Mars Trek pozwala nam odbyć wirtualną podróż po Marsie w stylu bardzo zbliżonym do Google Earth. Mars Trek to rozwiąza...

Jeżeli fascynuje Was czerwona planeta, albo nawet marzycie o tym, żeby kiedyś ją zobaczyć na własne oczy, wydana przez NASA aplikacja będzie z całą pewnością tym, czego szukacie. Mars Trek pozwala nam odbyć wirtualną podróż po Marsie w stylu bardzo zbliżonym do Google Earth.

Mars Trek to rozwiązanie wręcz łudząco podobne do Google Earth. Zamiast zdjęć satelitarnych ziemi mamy jednak tutaj bazę fotografii zgromadzonych przez NASA podczas szeregu misji kosmicznych, jakie miały miejsce w przeszłości. Możemy prześledzić tak naprawdę całą planetę, przybliżać do określonych miejsc oraz swobodnie zmieniać widok. Zaimplementowano tutaj tryby 2D oraz 3D, a także wyszukiwarkę poszczególnych miejsc i tryb pełnoekranowy. To kompleksowe rozwiązanie, które dla pasjonatów Marsa będzie miało z całą pewnością ogromną wartość.

Za pomocą Mars Trek możemy również prześledzić trasy poszczególnych misji. Jeżeli zatem interesuje Was, w której części Marsa lądował łazik Curiosity, możecie teraz samodzielnie to sprawdzić. Mało tego, twórcy pozwalają również na pobieranie modeli, które potem można drukować w 3D. Narzędzie od NASA jest dość specjalistyczne i poza czysto rozrywkowymi informacjami znajdziemy tutaj również bardziej szczegółowe informacje dotyczące odległości, współrzędnych, wysokości i wielu innych.

Webaplikację znajdziecie pod adresem marstrek.jpl.nasa.gov. Jest ona dostosowana zarówno do desktopów jak i urządzeń mobilnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu