Polska

Paczkomaty w weekendy za darmo, ograniczenia w działalności Poczty Polskiej

Konrad Kozłowski
22

Działalność większości usług dostosowuje się do nowych realiów i nie inaczej jest w przypadku przesyłek krajowych realizowanych przez InPost oraz Pocztę Polską.

Paczka w Weekend w Paczkomatach

Pojawienie się nowej przesyłki w Paczkomacie w inny dzień niż dzień roboczy było raczej wyjątkiem, ale zdarzało się to. Sam kilkukrotnie otrzymałem paczkę w sobotę, mimo że dostawa była planowana raczej po weekendzie. Od teraz InPost będzie realizował dostawy paczek do Paczkomatów także w weekendy - nadawcy będą mogli skorzystać z takiej oferty, a dodatkowa opłata będzie wynosił około 5 złotych. Zapowiedzi wprowadzenia nowej usługi, InPost Paczka w Weekend, była zapowiadana już na początku roku, ale doczekaliśmy się jej uruchomienia dopiero teraz.

Czytaj też: Nie dajcie się nabrać na fałszywe SMS-y. Bank ostrzega przed oszustwami

Usługa ruszyła przed tym weekendem, a InPost postanowił nie pobierać żadnej dodatkowej opłaty za skorzystanie z usługi aż do końca marca. Firma sugeruje też, by skorzystać z takiej metody dostarczania przesyłek, ze względu na epidemię koronawirusa - Paczkomaty pozwalają uniknąć bezpośredniego kontaktu z kurierem, ale należy pamiętać o zachowaniu ostrożności w ewentualnych kolejkach do Paczkomatów. Pamiętajcie też o tym, że możecie już korzystać z aplikacji InPost i otwierać skrytki w Paczkomatach zdalnie.

Zmiany w godzinach otwarcia placówek Poczty Polskiej

Wstrzymanie przyjmowania paczek zagranicznych

W świetle ostatnich wydarzeń zmiany w działalności wprowadza także Poczta Polska. Urzędy będą czynne przez 6 godzin dziennie od poniedziałku do piątku, a te które były otwarte także w soboty będą teraz czynne przez 3 godziny. Placówki, które były do dyspozycji klientów przez całą dobę będą teraz pracować w godzinach 8 - 20, a te znajdujące się w galeriach handlowych zostają jak na razie zamknięte.

Polecamy: Apple kontra koronawirus. Tak gigant walczy z COVID-19 w swoim wirtualnym sklepie

Zawieszenie transportu lotniczego pomiędzy państwami, a także wydłużający się czas w oczekiwaniu na przekraczanie granicy przekłada się na decyzję Poczty Polskiej o wstrzymaniu przyjmowania przesyłek zaadresowanych do innych krajów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu