Felietony

otoPraca.pl i kolejny otocud?

Grzegorz Marczak
otoPraca.pl i kolejny otocud?
16

Zmartwychwstał serwis pracaAllegro.pl w postaci otoPraca.pl. Wprawdzie nie wiem czy można tymi słowami profanować ruch jaki wygenerowało na otoPracy.pl.pl samo Allegro - ale dla mnie jest to pobudzanie trupa do życia. Co ma ożywić serwis otoPraca? Możliwość dodawania ogłoszeń o pracę i CV? Moż...

Zmartwychwstał serwis pracaAllegro.pl w postaci otoPraca.pl. Wprawdzie nie wiem czy można tymi słowami profanować ruch jaki wygenerowało na otoPracy.pl.pl samo Allegro - ale dla mnie jest to pobudzanie trupa do życia.

Co ma ożywić serwis otoPraca? Możliwość dodawania ogłoszeń o pracę i CV? Może innowacyjny wygląd? Artykuły dotyczący rynku pracy? Nazwa? Możliwe, że rynkowi specjaliści powiedzą, że praca jest to nadal dobra kategoria, że da się na niej zarobić i że jest miejsce na siedemdziesiąty ósmy serwis. Ja natomiast nie wierzę aby Allegro umiało się do tej kategorii wepchnąć, wprawdzie potrafiło wygenerować olbrzymi ruch na pracaAllegro.pl natomiast w żaden sposób nie przekładał się on na oferty pracy i zainteresowanie użytkowników.Jako przeciętny zjadacz chleba który od czasu do czasu interesuje się rynkiem pracy - nie widzę żadnego powodu aby zaglądać akurat na serwis od Allegro (w środku nie ma nic co mogło by mnie zainteresować - a szanse, że ktoś w takim serwisie znajdzie moje ogłoszenie czy też CV są bardzo małe).

Poprzednik czyli pracaAllegro.pl był jednak pewnego rodzaju fenomenem który potrafił szybko znaleźć się w megapanelu z wynikami 1,1 RU oraz 17 milionami PV (lipiec 2008). Trzeba przyznać, że takim wskaźnik odsłon w stosunku do unikalnych użytkowników jest godny naprawdę dobrego serwisu społecznościowego (jak oni to robią?)

Czekam teraz na kolejny cud w którym otoPraca pobije kolejny rekord i przeskoczy pracuj.pl. Swoją drogą jest to kolejny przykład na to jak dotychczasowe wskaźniki oceniające strony internetowe (UU czy RU i odsłony) są bezużyteczne i jak łatwo na ich podstawie można dojść do mylnych wniosków.

Ps. Dlaczego liczby ogłoszeń na stornie głównej i w kategoriach się nie zgadzają? , blok aktualnie rekrutują to chyba ściema?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegropracuj.pl