VOD

Oto serialowa Diuna. Premiera jeszcze w tym roku!

Patryk Koncewicz
Oto serialowa Diuna. Premiera jeszcze w tym roku!
1

Diuna zmierza na srebrne ekrany. Zabierze widzów do odległych czasów z początków zakonu Bene Gesserit.

Diuna 2 podbiła kina (choć powoli zaczyna je już opuszczać) i zyskała niebywałą sympatię widzów na całym świecie. Druga część współczesnej ekranizacji powieści Franka Herberta znów wspięła się na wizualne wyżyny, pozostawiając fabularną furtkę na kolejną odsłonę, nad którą pracę mają już rzekomo trwać. Zanim jednak tłumnie ruszymy do kin na seans trójki, czeka nas premiera Diuny na srebrnym ekranie. HBO podzieliło się teaserem Diuna: Proroctwo – nowego serialu, który zabierze widzów w daleką przeszłość.

10,000 lat przed narodzinami Paula Atrydy

To właśnie tymi słowami rozpoczyna się pierwsza zapowiedź serialowej Diuny od HBO, która ma rzucić świtało na wydarzenia rozgrywające przed filmowymi adaptacjami. Poznamy początki wpływowego żeńskiego zakonu Bene Gesserit, a historię obserwować będzie z perspektywy dwóch sióstr Harkonnen, odwiedzając nowe lokalizacje i poznając nowych bohaterów uniwersum Diuny.

W obsadzie serialu znalazły się takie nazwiska jak Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Johdi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds czy Chris Mason. Showrunnerką serialu jest Alison Schapker – kobieta zbierała doświadczenia przy tak głośnych produkcjach jak Westworld, Altered Carbon czy Zagubieni. Za sterami Proroctwa stanęły także Anna Foerste (Zagubieni) oraz Diane Ademu-John (Nawiedzony dwór w Bly), pełniące rolę producentek wykonawczych.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Diuna: Proroctwo trafi do platformy Max, ale HBO zdradziło, że ma to nastąpić jeszcze tej jesieni. W międzyczasie zalecam zerknąć na nasze zestawienie najlepszych seriali na HBO Max, które ułatwią Wam oczekiwanie na nową Diunę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news