9

Oto pierwsze zdjęcie Slacka na Windows Phone. Popularna platforma wkrótce trafi do Sklepu

Slack to jeden z tych braków w Sklepie Windows Phone, który jest dla mnie niesamowicie bolesny. Brak Snapchata mnie nie interesuje – nie potrafię przekonać się do tego sposobu komunikacji, nie zamierzam z tego korzystać. Do niczego nie jest mi to potrzebne. Redakcja Antywebu natomiast aktywnie korzysta ze Slacka i brak oficjalnej aplikacji to swego […]

Slack to jeden z tych braków w Sklepie Windows Phone, który jest dla mnie niesamowicie bolesny. Brak Snapchata mnie nie interesuje – nie potrafię przekonać się do tego sposobu komunikacji, nie zamierzam z tego korzystać. Do niczego nie jest mi to potrzebne. Redakcja Antywebu natomiast aktywnie korzysta ze Slacka i brak oficjalnej aplikacji to swego rodzaju łyżka dziegciu w beczce miodu. Wreszcie jest szansa, że się to zmieni.

Drużyna odpowiedzialna z ten komunikacyjny kombajn opublikowała na Twitterze pierwsze zdjęcie działającego Slacka dla Windows Phone. Niegdyś w Sklepie dostępna była beta wspomnianej aplikacji, jednak była ona nieco wybrakowana w stosunku do tego, co ma nadejść i ostatecznie ze Sklepu została zdjęta. Przy okazji usługodawca obiecał, że odświeżona wersja Slacka dla Windows Phone pojawi się niebawem. I tak czekałem, czekałem, czekałem… w międzyczasie pojawiła się aplikacja dla Windows 7 oraz Windows 8.1 (desktopowy Slack działa świetnie również na „dziesiątce”), jednak nie rozwiązywało to moich problemów. Potrzebowałem aplikacji mobilnej – Channel Messenger owszem obsługiwał centrum komunikacyjne Antyweba w usłudze Slack, natomiast nie posiadał kilku niesamowicie ważnych z mojego punktu widzenia funkcji. Brak powiadomień push sprawił, że od pewnego czasu działam na dwóch słuchawkach – jednej z Windows Phone, drugiej z Androidem (i oficjalną aplikacją Slacka).

Użytkownicy Twittera zainteresowani Slackiem zostali poinstruowani, by „czekać” – to może oznaczać właściwie wszystko. Być może aplikacja pojawi się w Sklepie dla Windows Phone w ciągu najbliższych tygodni, choć niewykluczone, że najpierw odbędą się jej betatesty, do których zostaną zaangażowani fani popularnej platformy. Cokolwiek w tej kwestii się nie stanie, pewne jest jedno. Kolejny, poważny brak Windows Phone zostanie w końcu załatany. Trzeba przyznać, że zostanie to zrobione nieco późno (szczególnie, że na horyzoncie jest już Windows 10 Mobile), jednak dla użytkowników platformy Microsoftu jest to i tak świetna wiadomość. Mam szczerą nadzieję, że aplikacja dla Windows Phone nie będzie wybrakowana w stosunku do propozycji dla iOS i Androida, co niestety często się zdarza, gdy mówimy o aplikacjach dla tego systemu. Ale to temat na osobny wpis – jakość aplikacji napisanych dla tej platformy stanowi dużo poważniejszy problem.

Grafika: 1