Mobile

Kolejny smartfon od OnePlus jeszcze przed końcem tego roku - CEO firmy potwierdza

Jakub Szczęsny
Kolejny smartfon od OnePlus jeszcze przed końcem tego roku - CEO firmy potwierdza
0

OnePlus stał się jednym z symboli "chińskiego świtu" w technologiach. Pierwszy telefon tego producenta został nazwany "zabójcą flagowców" - nieco na wyrost, bowiem nie sprawił większych kłopotów żadnemu z flagowców z Androidem, natomiast wskazał kierunek, którym będą podążać inne firmy z Państwa Śro...

OnePlus stał się jednym z symboli "chińskiego świtu" w technologiach. Pierwszy telefon tego producenta został nazwany "zabójcą flagowców" - nieco na wyrost, bowiem nie sprawił większych kłopotów żadnemu z flagowców z Androidem, natomiast wskazał kierunek, którym będą podążać inne firmy z Państwa Środka.

Mniejszy, czy większy?

Wśród fanów marki OnePlus wielokrotnie pojawiały się głosy, które dotyczyły mniejszego wariantu OnePlus. Ich nadzieje zostały rozbudzone w kwietniu, kiedy to wskazywano na to, że wraz z premierą "dwójki" zostanie pokazany tańszy odpowiednik kolejnej wersji flagowca. Miał być to wariant "mini", którym interesowali się zwolennicy mniejszych ekranów - niedawno kwestia przekątnych nieco się ustabilizowała. Nie oznacza to, że nie ma już osób nieprzekonanych do dużych powierzchni w smartfonach.

CEO firmy - Carl Pei w wywiadzie dla USA Today potwierdził, że kolejny telefon od OnePlus pojawi się jeszcze przed końcem tego roku, zapewne zaatakuje on rynek w okresie świąt. Nie powiedział nic wiążącego na temat specyfikacji słuchawki - według jego słów może być ona albo lepsza, albo gorsza od niedawno zaprezentowanego flagowca. Nie wiadomo zatem, czy będzie to wariant "mini", czy też popularny ostatnio "Plus". Z drugiej strony wiadomo było o przeciekach dotyczących "OnePlus X", który ma się cechować ekranem o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli oraz ogólną, mocniejszą specyfikacją.

Pei pozwolił sobie przy okazji wywiadu na zabawę we "wróżbitę" (bynajmniej nie Macieja - ten ma "100% sprawdzalności), że na rynku ostaną się trzy firmy - Apple, Samsung i właśnie OnePlus - to, nie powiem brzmi śmiesznie nawet w ustach CEO tak innowacyjnej firmy jak OnePlus. Ciekawe również okazało się być podejście CEO do technologii NFC, której zabrakło w "dwójce". Stwierdził on, że NFC jak na razie używa relatywnie mało osób i nie widziano większego sensu w obecności tej technologii w nowej wersji OnePlus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wywiadOnePlusoneplus 2