115

Oto pierwsza zbiorcza aktualizacja dla Windows 10

Wczoraj późnym wieczorem Microsoft udostępnił w usłudze Windows Update pierwszą aktualizację dla nowego systemu operacyjnego Windows 10, która oznaczona została Service Release 1. Jeśli jeszcze jej nie zainstalowaliście, powinniście przenieść się do usługi Windows Update i albo wyszukać aktualizacje systemu, albo dokończyć proces instalacji – w moim przypadku jej zastosowanie (wraz z wymaganym restartem) trwało […]

Wczoraj późnym wieczorem Microsoft udostępnił w usłudze Windows Update pierwszą aktualizację dla nowego systemu operacyjnego Windows 10, która oznaczona została Service Release 1. Jeśli jeszcze jej nie zainstalowaliście, powinniście przenieść się do usługi Windows Update i albo wyszukać aktualizacje systemu, albo dokończyć proces instalacji – w moim przypadku jej zastosowanie (wraz z wymaganym restartem) trwało około 5 minut.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji w Windows 10, należy otworzyć Menu Start, kliknąć „Ustawienia” i tam przenieść się do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia. Po tym wystarczy tylko wybrać z listy Windows Update. Możliwe, że system wykrył już aktualizację i rozpoczął jej pobieranie – gdy tylko zostanie ona pobrana, Windows 10 określi dogodny czas na instalację i zaproponuje go użytkownikowi (można go zmienić, lub też rozpocząć aktualizację od razu).

update

Zbiorcza aktualizacja systemu zawiera w sobie wszystkie udostępnione dotychczas pomniejsze poprawki, wzbogacone o kilka bieżących. Te mają poprawić działanie systemu oraz naprawić kilka wykrytych przez Microsoft błędów. Żadne nowości w interfejsie użytkownika nie zostały dostrzeżone, podobnie jak i nowe funkcje – na te należy poczekać do udostępnienia dużo większej aktualizacji, pierwszą taką może być opisywany przez nas wcześniej Redstone.

Zatem, użytkownicy oczekujący, że SR1 będzie stanowił pakiet widocznych z punktu widzenia użytkownika usprawnień – będą raczej zawiedzeni. Jednak jest to aktualizacja potrzebna – Windows 10 dopiero co został wydany i choć trzeba przyznać, że sam OS sprawuje się naprawdę nieźle, kilka rzeczy jest absolutnie do poprawy (a szczególnie już Microsoft Edge). Należy spodziewać się również więcej podobnych aktualizacji w najbliższym czasie – gigant wziął sobie mocno do serca kwestię uaktualniania swoich systemów operacyjnych – pamiętajmy, że odbywa się to także z korzyścią dla użytkowników.