Microsoft

Dzięki Chatpadowi dla Xbox One pisanie na konsoli będzie nieco bardziej komfortowe

Jakub Szczęsny
Dzięki Chatpadowi dla Xbox One pisanie na konsoli będzie nieco bardziej komfortowe
2

I choć nie podjąłbym się pracy na takiej klawiaturze - niektóre akcje zostaną znacząco usprawnione. Konsola Microsoftu to nie tylko gry, ale również dostęp do swego rodzaju centrum multimedialnego. Wpisywanie adresów stron internetowych na gamepadzie jest co najmniej mało wygodne i od dawna rozgląda...

I choć nie podjąłbym się pracy na takiej klawiaturze - niektóre akcje zostaną znacząco usprawnione. Konsola Microsoftu to nie tylko gry, ale również dostęp do swego rodzaju centrum multimedialnego. Wpisywanie adresów stron internetowych na gamepadzie jest co najmniej mało wygodne i od dawna rozglądano się za sukcesorem pierwszego Chatpada dla Xboxa 360. Oto i jest - odświeżona nieco wersja dla nowej generacji konsoli.

Podczas Gamescom Microsoft przedstawił kilka nowinek dla najbardziej zagorzałych konsolowych graczy - wśród nich były ujawnienie planów dotyczących zaimplementowania funkcji DVR w Xbox One, a także wstecznej kompatybilności z grami dla Xbox 360 już w listopadzie.

Wśród opisywanych przez giganta nowinek w świecie Xbox był również gadżet, który w dużym stopniu ułatwi wprowadzanie tekstu w konsoli. Co więcej - nie jest to pierwszy Chatpad od Microsoftu, jego pierwsza wersja ukazała się dla Xboxa 360 i dopiero teraz możemy poznać odświeżoną wersję dla nowej konsoli. Podobnie jak poprzednik, Chatpad umiejscawia się u dołu kontrolera. Bez przeszkód skorzystamy z Chatpada również na systemie Windows 10, który od dłuższego czasu już obsługuje gamepady dla Xbox One. Nie będzie zatem problemów z prowadzeniem konwersacji podczas gry - również w trybie tekstowym.

Chatpad dostępny jest w przedsprzedaży za 34,99$ - cena nie zwala z nóg. Natomiast wysyłki zaplanowano na 27 października - zatem przyjdzie jeszcze na niego nieco poczekać. Co ciekawe, datę "premiery" gadżetu zaplanowano w ten sam dzień, co premierę Halo 5 - Guardians. Dla wszystkich, którzy traktują Xboxa jako centrum rozrywki - nie tylko jako konsolę do gier - Chatpad będzie świetną propozycją. A już niedługo Xbox One powinien obsługiwać klawiatury i myszki - fani strzelanek również będą zachwyceni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

xboxXbox One