Oto Opel GT X Experimetnal Concept
0

Oto Opel GT X Experimental Concept: takie będą przyszłe modele Opla?

Opel GT X Experimental Concept, to niezwykle ważne auto dla tej marki. Właśnie pokazany koncept przedstawia jak będzie wyglądać portfolio marki w najbliższej przyszłości pod przejęciu jej przez PSA. Takie będą nowe Ople w najbliższych latach!

W ciągu ostatnich miesięcy w historii Opla wydarzyło się bardzo wiele. Teraz przychodzi czas na pokazanie planów na niedaleką przyszłość. Jednym z elementów tego pomysłu na Opla jest pokazany właśnie Opel GT X Experimental Concept. Takie mają być nowe modele niemiecko-francuskiej marki w niedalekiej przyszłości.

Oto Opel GT X Experimetnal Concept: przyszłość po przejęciu

Ponad rok temu motoryzacyjne media obiegły informacje z których wynikało, że grupa PSA (w skład której wchodzą takie marki jak DS, Citroen i Peugeot) odkupi od General Motors, markę Opel i stanie się jej właścicielem. Ponad 12 miesięcy pozwoliło francuzom uczynić z koncernu z Russelsheim rentownego producenta – głównie stało się to dzięki restrukturyzacji i wypuszczeniu pierwszych wspólnych modeli jak Opel Crossland X czy Grandland X. Takie projekty pozwalają nie tylko ograniczyć koszty, ale też dzielić się wspólną technologią. Teraz już wiemy, że ta współpraca będzie jeszcze bardziej zacieśniona.

Oto Opel GT X Experimetnal Concept

Zanim Opel został przejęty przez grupę PSA, przynosił potężne straty. Jednak wspomniane już działania francuskiej grupy (łącznie z grupowymi zwolnieniami) pozwoliło odnotować ponad 500 milinów Euro zysku operacyjnego za pierwsze półrocze 2018 roku. Jeszcze w tym roku ma zostać pokazany m.in. nowy Peugeot 208, który będzie bratem bliźniakiem nowego Opla Corsy. A pokazany właśnie koncepcyjny Opel GT X Experimental Concept pokazuje jak będą wyglądać przyszłe modele niemieckiej marki, pod skrzydłami PSA. Czeka nas zmiana języka stylistyki i mocna elektryfikacja oferty.

Oto Opel GT X Experimental Concept: nowa twarz i napęd na prąd

Według planów na najbliższe lata już w 2021 roku, blisko 40 procent sprzedaży Opla, będą stanowić samochody typu SUV i crossover. Duży nacisk też zostanie położony na auta elektryczne. Niepotwierdzone informacje twierdzą, że przy okazji premiery nowej odsłony Corsy, zostanie pokazana jej elektryczna odmiana. Niemiecko-francuska marka twierdzi też, że do 2024 roku każdy model ma mieć hybrydową lub elektryczną wersję. Opel GT X Experimental Concept jest autem elektrycznym – jego baterie mają pojemność 50 kWh, a moc przekazywana jest na przednią oś.

Oto Opel GT X Experimetnal Concept

Stylistycznie Experimental Concept jest rozwinięciem dotychczasowych aut koncepcyjnych. Przedni pas nazywany jest „kompasem Opla” – cztery wybrzuszenia krzyżują się na wysokości atrapy chłodnicy. Przy projekcie całego przodu inspirowano się motocyklowym kaskiem. Całość wygląda lekko, dynamicznie i elegancko. Wewnątrz jest wyjątkowo minimalistycznie, a całość utrzymana została w jasnych kolorach. Deska rozdzielcza to dwa dotykowe ekrany multimedialne. Jak na auto koncepcyjne przystało wewnątrz mamy cztery osobne fotele i brak środkowych słupków – drzwi otwierają się przeciwstawnie.

Nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie pokazany Opel GT X Experimental Concept, lecz Opel twierdzi, że pierwsze modele związane z tym autem koncepcyjnym zostaną pokazane już w najbliższych latach. Zapowiada się bardzo ciekawy okres dla niemiecko-francuskiego Opla.