Motoryzacja

Oto Opel GT X Experimental Concept: takie będą przyszłe modele Opla?

Marek Adamowicz
Oto Opel GT X Experimental Concept: takie będą przyszłe modele Opla?
0

Opel GT X Experimental Concept, to niezwykle ważne auto dla tej marki. Właśnie pokazany koncept przedstawia jak będzie wyglądać portfolio marki w najbliższej przyszłości pod przejęciu jej przez PSA. Takie będą nowe Ople w najbliższych latach!

W ciągu ostatnich miesięcy w historii Opla wydarzyło się bardzo wiele. Teraz przychodzi czas na pokazanie planów na niedaleką przyszłość. Jednym z elementów tego pomysłu na Opla jest pokazany właśnie Opel GT X Experimental Concept. Takie mają być nowe modele niemiecko-francuskiej marki w niedalekiej przyszłości.

Oto Opel GT X Experimetnal Concept: przyszłość po przejęciu

Ponad rok temu motoryzacyjne media obiegły informacje z których wynikało, że grupa PSA (w skład której wchodzą takie marki jak DS, Citroen i Peugeot) odkupi od General Motors, markę Opel i stanie się jej właścicielem. Ponad 12 miesięcy pozwoliło francuzom uczynić z koncernu z Russelsheim rentownego producenta – głównie stało się to dzięki restrukturyzacji i wypuszczeniu pierwszych wspólnych modeli jak Opel Crossland X czy Grandland X. Takie projekty pozwalają nie tylko ograniczyć koszty, ale też dzielić się wspólną technologią. Teraz już wiemy, że ta współpraca będzie jeszcze bardziej zacieśniona.

Zanim Opel został przejęty przez grupę PSA, przynosił potężne straty. Jednak wspomniane już działania francuskiej grupy (łącznie z grupowymi zwolnieniami) pozwoliło odnotować ponad 500 milinów Euro zysku operacyjnego za pierwsze półrocze 2018 roku. Jeszcze w tym roku ma zostać pokazany m.in. nowy Peugeot 208, który będzie bratem bliźniakiem nowego Opla Corsy. A pokazany właśnie koncepcyjny Opel GT X Experimental Concept pokazuje jak będą wyglądać przyszłe modele niemieckiej marki, pod skrzydłami PSA. Czeka nas zmiana języka stylistyki i mocna elektryfikacja oferty.

Oto Opel GT X Experimental Concept: nowa twarz i napęd na prąd

Według planów na najbliższe lata już w 2021 roku, blisko 40 procent sprzedaży Opla, będą stanowić samochody typu SUV i crossover. Duży nacisk też zostanie położony na auta elektryczne. Niepotwierdzone informacje twierdzą, że przy okazji premiery nowej odsłony Corsy, zostanie pokazana jej elektryczna odmiana. Niemiecko-francuska marka twierdzi też, że do 2024 roku każdy model ma mieć hybrydową lub elektryczną wersję. Opel GT X Experimental Concept jest autem elektrycznym – jego baterie mają pojemność 50 kWh, a moc przekazywana jest na przednią oś.

Stylistycznie Experimental Concept jest rozwinięciem dotychczasowych aut koncepcyjnych. Przedni pas nazywany jest „kompasem Opla” – cztery wybrzuszenia krzyżują się na wysokości atrapy chłodnicy. Przy projekcie całego przodu inspirowano się motocyklowym kaskiem. Całość wygląda lekko, dynamicznie i elegancko. Wewnątrz jest wyjątkowo minimalistycznie, a całość utrzymana została w jasnych kolorach. Deska rozdzielcza to dwa dotykowe ekrany multimedialne. Jak na auto koncepcyjne przystało wewnątrz mamy cztery osobne fotele i brak środkowych słupków - drzwi otwierają się przeciwstawnie.

Nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie pokazany Opel GT X Experimental Concept, lecz Opel twierdzi, że pierwsze modele związane z tym autem koncepcyjnym zostaną pokazane już w najbliższych latach. Zapowiada się bardzo ciekawy okres dla niemiecko-francuskiego Opla.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu