Płatności

Na Orange Warsaw Festival będzie można po raz pierwszy płacić opaskami Mastercard

GU
Grzegorz Ułan
12

W poprzednie dwie edycje Open’er Festival święciły triumfy opaski Mastercard, dzięki którym uczestnicy festiwalu mogli płacić zbliżeniowo, zarówno podczas imprezy, jak i po niej. Teraz Mastercard podjął współpracę z organizatorami Orange Warsaw Festival i zaoferuje uczestnikom tego festiwalu podobne udogodnienie.

Orange Warsaw Festival startuje na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec już w piątek 1 czerwca i potrwa przez dwa dni. Uczestnicy festiwalu będą mogli płacić na jego terenie na trzy sposoby, albo przez aplikację mobilną festiwalu (po dodaniu do niej karty płatniczej), samymi kartami płatniczymi bądź silikonową opaską na nadgarstek z kartą przedpłaconą od Mastercard.

Na Open’er Festival Mastercard wydał aż 19 tysięcy takich opasek i liczy na podobny sukces na warszawskim festiwalu zwłaszcza, że z tych opasek będzie można korzystać również po zakończeniu festiwalu. Wystarczy tylko zarejestrować ją na stronie https://opaska.dipocket.org/ i przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli do 30 kwietnia 2020 r. płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Po zarejestrowaniu opaski dostaniemy numer karty PIN, dzięki temu będzimy mogli realizować płatności na kwoty wyższe niż 50 zł oraz po zalogowaniu na stronie uzyskamy dostęp do numeru karty umieszczonej w opasce oraz jej kodu CVV, dzięki temu będziemy mogli płacić ją również przez internet. Oczywiście po zasileniu konta odpowiednią sumą pieniędzy. A zasilić możemy poprzez aplikację festiwalową, przelewem online lub przez transfer środków z innej karty płatniczej.

Co istotne, płatności opaskami (zarejestrowanymi, za te niezarejestrowane będzie pobierana opłata 1 zł miesięcznie, jeśli konto będzie zasilone jakąś kwotą) mają być bezpłatne podczas festiwali i po, z wyjątkiem wypłat z bankomatów z funkcją zbliżeniową, za które zapłacimy 3 zł lub podczas płatności za granicą (1% od transakcji). Wszyscy, którzy zamówią na stronie opaskę wcześniej, będą mogli ją odebrać w dniu festiwalu, a jeśli zasilą ją kwotą minimum 50 PLN w terminie do 31 maja, będą mogli otrzymać dodatkowe doładowanie w wysokości 10 PLN.

Opaski będą wydawane bezpłatnie, jedyny warunek, by ją otrzymać to doładować ją za pierwszym razem kwotą minimum 30 zł. Kolejne doładowania nie mają już dolnego limitu. Oczywiście tymi samymi opaskami będzie mozna później płacić na tegorocznych edycjach Open’er Festival oraz Kraków Live Festival.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu