Polska

Czytelnik zapytał nas, które banki w Polsce oferują bezwarunkowe darmowe konto. Sprawdziliśmy to

Grzegorz Ułan
Czytelnik zapytał nas, które banki w Polsce oferują bezwarunkowe darmowe konto. Sprawdziliśmy to
27

To już trzeci wpis z naszego cyklu, w którym przyglądamy się ofertom banków w Polsce, zaczęliśmy od sprawdzenia opcji założenia konta w największych bankach, w tym czy jest to możliwe od początku do końca przez internet oraz jak banki informują na swoich stronach o dodatkowych opłatach.

Własnie pod tym ostatnim wpisem jeden z Czytelników zapytał nas, które banki w ogóle nie pobierają opłat za prowadzenie konta, kartę czy wypłaty z bankomatów, bez żadnych warunków, typu minimalna kwota wpływów czy transakcji w miesiącu.

Sprawdziłem wszystkie banki działające w Polsce i się okazało, że tak naprawdę niewiele takich ofert jest, które odpowiadałyby tym kryteriom, czyli bezwarunkowe 0 zł. Oczywiście w każdej z ofert, którą znalazłem są jakieś opłaty, ale to za usługi, które nie są standardowe, takie jak wypłaty z bankomatów za granicą czy zlecanie przelewów w oddziale banków. Za to wszędzie się płaci.

Brak opłat za prowadzenie konta, wydanie i korzystanie z karty debetowej, przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów w Polsce, bez żadnych warunków mamy w następujących bankach.

Darmowe konto w Nest Bank - Nest Konto

Nest Konto jest zupełnie darmowe według zdefiniowanych wcześniej kryteriów, a więc nie zapłacimy za prowadzenie konta, kartę, zwykłe przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów.

Nawet w nocie prawnej mamy to uwypuklone:

Nest Konto jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym prowadzonym na rzecz konsumentów w PLN. Brak opłat i prowizji za czynności i usługi wskazane jako bezpłatne czynności lub usługi nie wymaga spełnienia przez Klienta jakichkolwiek warunków. Za pozostałe usługi związane z Nest Kontem Bank nalicza opłaty i prowizje zgodnie z obowiązującą tabelą opłat i prowizji.

Rzut oka na tabelę opłat i prowizji i rzeczywiście wymienione usługi są darmowe, zapłacimy między innymi za przelew w oddziale banku (5 zł) oraz za wypłaty z bankomatów za granicą (5 zł).

Nest Bank jest tak pewny swojej darmowości, że przygotował specjalną porównywarkę, gdzie możecie porównać swoją ofertę w swoim banku z Nest Kontem.

Darmowe konto w Orange - Orange Finanse

Orange Finanse, to również darmowe konto w zdefiniowanym zakresie.

Nie mamy tu opłat za wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju, za granicą zapłacimy 10 zł, brak opłat za prowadzenie konta czy przelewy, zapłacimy tylko za przelewy inne niż zwykły ELIXIR, od 5 zł w górę. Tabela opłat i prowizji w Orange Finanse.

Darmowe konto w Idea Bank - Konto Idealne

Ostatnią pozycją na tej krótkiej liście jest Konto Idealne w Idea Bank, gdzie możemy korzystać z darmowego prowadzenia konta, karty debetowej, wypłat z bankomatów w Polsce czy przelewów internetowych (nawet 2 natychmiastowe w miesiącu są darmowe).

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch banków płatne są kolejne przelewy natychmiastowe (3,50 zł) i pozostałe typu SORBNET2 oraz wypłata z bankomatów za granicą - 2% od transakcji i minimum 10 zł. Tabela opłat i prowizji dla Konta Idealnego.

Przy okazji zachęcam Was do zapoznania się poprzednimi dwoma tekstami z naszego nowego cyklu bankowego: Jak banki informują o opłatach za konto osobiste? Oraz Zakładanie konta osobistego w 5 największych bankach w Polsce.

Photo: Vladru/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu