Apple

Otwierajcie szampany. Wiemy kiedy wystartuje Apple Pay w Polsce

Jakub Szczęsny
131

Balonik był pompowany i wreszcie... wiadomo kiedy będzie gotowy. Wielu obawiało się, że po miesiącach spekulacji ten zwyczajnie pęknie i nic nie wyjdzie z usługi fintech Apple w naszym kraju - mimo licznych doniesień o testach Pay nad Wisłą. Na szczęście sytuacja wyklarowała się i podano jednoznaczną, choć nieoficjalną datę wprowadzenia Apple Pay do Polski.

Źródłem tych rewelacji jest serwis Cashless, który skomentował pojawiające się w sieci spekulacje dotyczące wprowadzenia Apple Pay w Polsce. Internauci żywo komentują przerwy technologiczne w kilku bankach: miałyby mieć one związek z przygotowaniem się do udostępnienia usługi płatności mobilnych giganta. Rzeczywistość jest trochę inna - najprawdopodobniej przerwy w funkcjonowaniu banków to efekt wdrażania regulacji RODO. Źródła serwisu cashless, choć do doniesień o wprowadzeniu Apple Pay do Polski odnoszą się negatywnie, podają jednoznaczne daty wdrożenia usługi. To ma mieć miejsce 3 tygodnia czerwca w przedziale od 18 do 22 dnia miesiąca.

Które banki otrzymają dostęp do Apple Pay?

Wśród wymienianych instytucji finansowych, których klienci skorzystają z Apple Pay wymienia się Alior, Getin, BZWBK oraz mBank. Cashless mówi również o dwóch nazwach banków, których nie udało się potwierdzić. W kolejce po usługę fintech stoi również PKOBP, który ma otrzymać do niej dostęp, ale niestety jeszcze nie w czerwcu.

Możliwe, że premiera opóźni się o kilka dni - jak podaje źródło, ryzyko takiej sytuacji wynosi około 5 procent. Miałoby to się odbyć m. in. z powodu nieprzygotowania wymaganej dokumentacji do wdrożenia usługi. Miejmy nadzieję, że termin zostanie jednak dotrzymany i już wkrótce Apple dogoni Google na rynku usług finansowych sprzężonych z platformami mobilnymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile