Mobile

Ruszyła otwarta beta Opery z portfelem na kryptowaluty!

Kamil Świtalski
Ruszyła otwarta beta Opery z portfelem na kryptowaluty!
1

Czekaliście na przeglądarkę Opera z wbudowanym portfelem na kryptowaluty? Teraz dostępna jest w becie dla wszystkich!

Opera bardzo mocno wierzy w kryptowaluty — i jej twórcy regularnie coraz bardziej zbliżają się do nich w swojej aplikacji. O tym, że przeglądarka ma mieć wbudowany w kod portfel na nie — wiadomo nie od dziś. Wiadomo też, czego się po nim spodziewać: Ethereum, tokenów ERC20 oraz dApps (z Dapps Explorer), a także collectibles typu CryptoKitties. To właśnie one mają być dostępne na wyciągnięcie ręki w programie.

Zobacz też: Zarobili na kryptowalutach, a teraz idą na giełdę. Imponujące tempo wzrostu

Do tej pory jednak, stosunkowo niewielka grupa użytkowników miała dostęp do bety, w ramach której można było testować to rozwiązanie. Jeżeli jednak należycie do grupy użytkowników która już nie może się doczekać przeglądarki Opera z wbudowanym portfelem na kryptowaluty — to mam dla was doskonałą wiadomość. Beta z najnowszą została właśnie otwarta dla wszystkich. Każdy zainteresowany tematem użytkownik może sprawdzić, jak rozwiązanie to wypada w praktyce. A poza możliwością przechowywania środków, twórcy zadbali także o możliwość łatwego dokonywania płatności na stronach internetowych, które doczekały się ich wsparcia. Kilka stuknięć w ekran i gotowe! Kiedy już jesteśmy przy kryptowalutach, to jako ciekawostkę dodam też, że ich idea jako waluty zdecentralizowanej nieco się rozmyła. Obecnie tym mianem może poszczycić się raptem 16%...

Jeżeli z jakiś powodów nie możecie zainstalować najnowszej wersji beta przeglądarki Opera bezpośrednio z Google Play, do waszej dyspozycji zawsze macie jeszcze link do najnowsze wersji aplikacji (48.0.2310.131725) dostępnej w formie APK. Pobierzecie ją m.in. na APK Mirror.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu