Mobile

WhoDOES - Czyja dziś kolej na zmywanie? A może zagrajmy o to w butelkę?

Grzegorz Ułan
WhoDOES - Czyja dziś kolej na zmywanie? A może zagrajmy o to w butelkę?
14

Genialny pomysł na zapobieżenie niejednej kłótni. Zwykle zdrowa relacja i partnerstwo w związku pozwalają na sprawiedliwy podział obowiązków domowych. Jednak bywają dni, okresy, w których jedna strona czuje się nieco pokrzywdzona, wtedy warto bez spięć podejść do tematu i zaproponować sprawiedliwe rozwiązanie.

Dziś na Wykopie jeden z użytkowników tego serwisu pochwalił się swoją produkcją w postaci aplikacji mobilnej, która pozwala na pewnego rodzaju grywalizację codziennych obowiązków.

Każdej osobie żyjącej w parze pod jednym dachem zdaje się czasami usłyszeć nad uchem - kto dziś zmywa? Kto wychodzi z psem? Kto odkurza czy pierze? To zwykle rodzi pewien problem - nie wiem, jesteśmy zmęczeni, mamy coś innego w głowie i odmawiamy. Inaczej jednak podejdziemy do tematu, jeśli partner/partnerka przyjedzie do nas ze zwykłą aplikacją mobilną i zapyta - a może zagramy o to?

Większość z nas na pewno zareaguje przyjaźnie na tak postawioną sprawę i oderwie się od swoich zajęć, by raz rozegrać partyjkę z partnerem, a później wykona zadanie, jeśli przegra, bez jakiegoś zbytniego naburmuszenia.

Who Does to aplikacja, która w zabawny sposób pozwoli Ci wywinąć się z domowych obowiązków jak zmywanie naczyń czy odkurzanie, wyłoni z grona znajomych szczęśliwca, który musi postawić kolejkę ulubionego napoju czy wskaże, który z rodziców usypia dzisiaj płaczącego malucha. To jakie zadanie ma wykonać osoba, która przegra rozgrywkę ogranicza tylko Wasza wyobraźnia!

Jak to działa? Wystarczy dodać uczestników/mieszkańców, z którymi żyjemy pod jednym dachem, możemy to być my, nasza partnerka/żona, może być też dziecko. Po czym wybieramy zadanie do wykonania, czyli na przykład zmywanie naczyń czy sprzątanie pokoju, jeśli bawimy się z dzieckiem i wybieramy gierkę.

Do wyboru mamy:

  • Balony - czas rozgrywki 25 sekund (na osobę), w tym czasie mamy wysyp balonów w czterech kolorach, zbicie niebieskiego daje nam 1 punkt, pomarańczowego 2 punkty, białego -1 punkt, a fioletowy jest wybuchający wraz z przylegającymi balonami. Wygrywa wiadomo, ten kto zdobędzie najwięcej punktów.
  • Butelka - tutaj błyskawicznie rozstrzygniemy spór, wystarczy jedno zakręcenie butelką, by ta wskazała osobę odpowiedzialną za wykonanie wybranej czynności.
  • Memory - to potyczka na długie kilkanaście minut, chyba że macie bardzo dobrą pamięć. Na ekranie wyświetli się kilkadziesiąt zakrytych i wymieszanych pól, zadaniem jest znaleźć pary. Po nieudanym wskazaniu, pary znowu znowu są zakrywane, a po udanym znikają z ekranu. Po zniknięciu wszystkich wygrywa osoba, która odgadła właściwe położenie najwięcej par przedmiotów.
  • Oczko - to szybka rozgrywka, wystarczy uzbierać w kartach oczko, czyli 21 punktów, lub najbliżej tej liczby, by wygrać rozdanie i święty spokój ze sprzątaniem.
  • Ukryta bomba - podobnie jak w Memory, ekran wypełnia się zakrytymi polami, naszym zadaniem jest odkryć wszystkie na zmianę z partnerem/partnerką, ten kto trafi na bombę przegrywa.
  • Rybka - to gierka turowa, na zmianę musimy zaznaczyć pole, w którym umieścić chcemy rybkę, dozwolone pola odkrywają się w losowej liczbie - rybkę trzeba w ten sposób przeprowadzić od punktu A do punktu B trzy razy, by wygrać.

W miarę wzrostu zainteresowania aplikacją, twórcy obiecują poszerzenie liczby gier o 3 kolejne oraz wydanie wersji na iOS.

Myślę, że akurat w tej chwili w wielu domach rozgrywają się podobne dylematy, jak te wymienione we wpisie lub też zupełnie inne, które WhoDOES może szybko rozwiązać. A więc do dzieła i życzę udanej zabawy!:)

Źródło: Wykop.pl
Strona WhoDOES
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu