Polska

Onet Poczta jeszcze istnieje? Tak! I dodaje bardzo przydatną funkcję

Jakub Szczęsny
Onet Poczta jeszcze istnieje? Tak! I dodaje bardzo przydatną funkcję
35

Z "portalowych" poczt elektronicznych wyrosłem już bardzo, bardzo dawno temu - w zasadzie wtedy, gdy do głosu doszedł Gmail, jeszcze wtedy dostępny tylko w ramach systemu zaproszeń. Jak na moje potrzeby ówcześnie - świetne, świeże rozwiązanie z atrakcyjną ilością miejsca na dane (która wtedy cały czas rosła). A co słychać u takich graczy jak Onet Poczta?

Okazuje się, że... działa (czego nie wiedziałem, wierzcie, nie interesuje mnie szczególnie ten produkt) i to w najlepsze. Co więcej, Onet zdaje się odpowiadać na potrzeby użytkowników swojego rozwiązania - toteż wprowadza "Pakiet Bezpieczna Poczta", który wdraża kilka istotnych funkcji mających na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Po pierwsze, Pakiet Bezpieczna Poczta to weryfikacja dwuetapowa - rozwiązanie znane z innych tego typu usług. Użytkownik może uwierzytelnić się za pomocą innego, należącego do niego urządzenia, które dodatkowo poświadczy jego tożsamość.

Weryfikacja dwuetapowa to kolejny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa naszych użytkowników. Onet Poczta udostępnia ją za darmo dla wszystkich osób, które mają bądź planują założyć u nas konto

Zbigniew Wierzchołowski, Business Owner Onet Poczty w Ringier Axel Springer Polska.

Jednak nowości w poczcie od Onetu to nie tylko 2FA. Do dyspozycji użytkowników oddana została także specjalna strona, w której może sprawdzić poziom zabezpieczeń konta e-mail: np. sesje z adresami IP maszyn, które łączyły się z kontem, a także ocenić "moc" swojego hasła. Dla mniej zorientowanych użytkowników to całkiem atrakcyjna metoda na sprawdzenie, czy ich ciąg uwierzytelniający jest odpowiedni.

Sprawdź też: nasze zestawienie na najlepszy program pocztowy.

Po zalogowaniu się na swoją skrzynkę użytkownik może przejść do specjalnej strony i sprawdzić poziom bezpieczeństwa konta. Jest w stanie między innymi zweryfikować aktywne sesje – z uwzględnieniem adresu IP oraz daty - a także wylogować się z niechcianych sesji. Oprócz tego: otrzymać informację o ostatniej zmianie hasła, ostatnich logowaniach czy zaktualizować dane profilowe, pozwalające na szybkie odzyskanie hasła. Dzięki temu użytkownik zwiększa kontrolę nad swoim kontem i jego bezpieczeństwem

wyjaśnia dalej Zbigniew Wierzchołowski

Wygląda więc na to, że Onet Poczta nie stoi w miejscu lecz zmienia się wraz z rosnącymi wymaganiami internautów. Te nowości możemy zdecydowanie zaliczyć na plus gigantowi w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu