Polska

Żabki przyszłości coraz bliżej - Frappka, nowa aplikacja do zarządzania sklepem

Grzegorz Ułan
Żabki przyszłości coraz bliżej - Frappka, nowa aplikacja do zarządzania sklepem
6

Dziś branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl podał do wiadomości nowość, jaką Żabka udostępniła właśnie swoim franczyzobiorcom, w postaci nowej wersji aplikacji do zarządzania swoimi sklepami z nowoczesnymi funkcjami - Frappka.

Żabki przyszłości, to nie jest żaden pusty slogan, a coś co zaczyna się dziać. We wrześniu zeszłego roku miałem przyjemność na własne oczy sprawdzić sklep przyszłości, stworzony we współpracy z Microsoftem. Ostatnio z kolei zagraniczne media donosiły o nowej współpracy jaką Żabka nawiązała z firmą AiFi, która tworzy zaawansowane systemy automatyzacji sklepów, co w skrócie oznacza sklepy bez kas.

Nowoczesne rozwiązania w sprzedaży do nie tylko to, co widzą i doświadczają klienci, ale również to, czego nie widać, czyli ułatwienia w zarządzaniu biznesem dla franczyzobiorców. Takim ułatwieniem ma być nowa Frappka, aplikacja w której przedsiębiorcy będą mogli zarządzać sprzedażą, kasami, nawet zdalnie bez konieczności fizycznej obecności w sklepie.

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska:

Koncentrujemy się na potrzebach naszych franczyzobiorców i korzystając z nowoczesnych technologii wprowadzamy nowe narzędzia, upraszczające codzienne prowadzenie biznesu. Aplikacja wprowadza również nową, wyższą jakość w zarządzaniu sklepem. Franczyzobiorcy będą na bieżąco otrzymywać informacje z kasy, dzięki czemu łatwiej analizować dane sprzedażowe czy weryfikować poziom zatowarowania. W kolejnych miesiącach planujemy rozwój tego narzędzia o moduł grywalizacji, motywujący franczyzobiorców oraz sprzedawców do zaangażowania w aktywną sprzedaż.

Taka aplikacja wraz z rozwojem samych sklepów i dążeniem do pełnej automatyzacji wróży w niedalekiej przyszłości brak konieczności zatrudniania dodatkowych osób do obsługi sklepów. Sami przedsiębiorcy będą mieli wgląd na żywo na to, co i jak się sprzedaje aktualnie i będą mogli efektywniej zarządzać zatowarowaniem swoich sklepów, resztą zajmie się system czytników czy kamer zamontowanych w sklepie.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu