Polska

Allegro zdradza, co Polacy najczęściej kupują na Walentynki bliskim osobom

GU
Grzegorz Ułan
1

Już w czwartek Walentynki, niektórzy z Was zastanawiają się, co kupić swojej drugiej połówce z tej okazji, dlatego Allegro postanowiło trochę wspomóc pomysłami tych niezdecydowanych i podzieliło się własnymi obserwacjami odnośnie do zwyczajów zakupowych Polaków związanych z Walentynkami.

Zaczniemy niejako od końca, czyli absolutnego podium najpopularniejszych prezentów walentynkowych. Wygrywają pluszaki, które kupowane są w tym okresie z częstotliwością, co dwie minuty, na drugim mamy bieliznę erotyczną, którą kupujemy, co 5 minut, a na 3 miejscu rożnego rodzaju halki, koszulki, kupowane co 10 minut. Co ciekawe bielizna erotyczna dla mężcyzn stanowi jedynie 3% takich zakupów.

Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro:

Lubimy dawać prezenty naszym bliskim, dlatego walentynki tak szybko weszły do polskiej kultury. Według badania TNS Kantar przeprowadzonego w 2018 roku dla Allegro, aż 83 procent Polaków kupi przynajmniej symboliczny prezent z tej okazji. Tymczasem zaledwie 20 lat temu tylko 42 procent Polaków obchodziło to święto. Nasze prawie dwudziestoletnie doświadczenie rynkowe i dobra znajomość zwyczajów zakupowych Polaków powoduje, że wiemy, jakie są ulubione prezenty na każdą okazję, w tym Walentynki.

Jakie jeszcze prezenty są popularne? Jeśli chodzi o panów często wybierane są tu zegarki czy biżuteryjne gadżety, natomiast dla pań są to pierścionki zaręczynowe lub biżuteria z grawerem. Nie słabnie tez popularność portfeli, pasków, krawatów czy rękawiczek, ale jest też coś na wesoło, jak na przykład kolorowe skarpetki dla panów.

Wygląda też na to, że panowie w większości rozróżniają pończochy od rajstop, bo w tym okresie dokonują właściwych wyborów i raczej wybierają pończochy zamiast rajstop. A co ze słodyczami? Również są przedmiotem wyborów zakupowych, a najpopularniejszym jest lizak w kształcie serca, kupowany średnio, co 6 minut.

Co jeszcze ciekawego wynika z zebranych przez Allegro danych? Na dwa tygodnie przed Walentynkami spada o 8% sprzedaż świec, więc raczej porzucamy pomysł na wieczorną kolację w domu, a większość zakupów walentynkowych dokonujemy na 3 dni przed tym dniem, czyli to już teraz się zaczyna.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu