Telewizja

Był "zabójca flagowców", będzie "zabójca Smart TV". OnePlus TV nadchodzi

Albert Lewandowski
11

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus TV stanie się nową serią telewizorów, jakie spotkamy w sklepach. Co już o nich wiemy? Czy mają szansę na odniesienie sukcesu?

Czym będzie OnePlus TV?

Niewątpliwie OnePlus może pochwalić się bardzo mocną pozycją na rynku smartfonów. Przede wszystkim mam tu na myśli opinie klientów na ich temat, które są naprawdę pozytywne i widać, że producent naprawdę się stara, jeżeli chodzi o dopracowanie swoich smartfonów. Nic zatem dziwnego, że ze sporym zaciekawieniem oczekujemy ich kolejnych urządzeń. Już teraz zajmują się nawet tworzeniem słuchawek i muszę przyznać, że idzie im z tym naprawdę dobrze. Szczerze mówiąc, to już było dla mnie spore zaskoczenie.

Przeczytaj również: Oto Smart TV rekomendowane przez Netflixa.

Początkowo linia OnePlus TV będzie dostępna dla klientów w Chinach, Indiach i USA. Do wyboru będą telewizory z ekranami o przekątnej od 43 do 75 cali, a zostaną one wykonane w technologii LCD z podświetleniem LED. Znacznie ciekawiej prezentują się jednak wiadomości na temat wyjątkowego Android TV. Domyślnie producenci nie mogą bardzo modyfikować tej platformy i pytanie, czy OnePlus zadbał o to, aby stać się wyjątkiem od tej reguły, czy też szykują dedykowane aplikacje. Bardziej spodziewam się pierwszego scenariusza. Sądzę, że oparcie się o zedytowanego Androida TV może im wyjść tylko na dobre. Zresztą Oxygen OS udowadniają ciągle, że znają się świetnie na tworzeniu oprogramowania.

Niestety, na temat specyfikacji technicznej nie dowiedzieliśmy się już nic więcej. W segmencie telewizorów znacznie mniej uwagi poświęca się takim niuansom, więc nic dziwnego, że nic więcej nie pojawiło się w sieci. Mimo wszystko zapowiada się bardzo ciekawie.

Przeczytaj również: Co to Smart TV?

OnePlus TV kontra reszta świata

OnePlus TV czeka jednak trudna przeprawa na rynku. Należy zaznaczyć, że jest to wymagający sektor i w sumie jeszcze nie wiemy, którą półkę cenową zaatakują. Spodziewam się jednak, że OnePlus rozpocznie tu swoje działanie również od kategorii średniaków. Możemy liczyć na to, że będą próbować oferować najwyższą jakość w niższej cenie niż konkurencja. Tu szczególnie mocną pozycję mają LG z OLED-ami, które świetnie wypadają w klasie premium, Samsung z potężnym asortymentem modeli czy nawet Sony. Niska półka z kolei wydaje się mało sensowna. Tą przestrzeń zajął TCL, który postawił na sprzedawanie tanich Smart TV z niewielką marżą w ogromnej liczbie i wątpię, aby było tu miejsce na kolejnego gracza.

Niewątpliwie linię OnePlus TV czeka trudna przeprawa na rynku. Jestem ciekaw, która firma wspiera Chińczyków w projektowaniu i produkcji telewizorów. Myślę, że producent ponownie nas pozytywnie zaskoczy i zaoferuje coś nieprawdopodobnie dobrego. Zważywszy na to, że stoją za nimi poważne fundusze z BBK Electronics (koncern, który ma w swoim portfolio także Oppo, Vivo i Realme), można liczyć na więcej niż poprawne Smart TV już na początek.

Zobaczymy, jaki jeszcze produkt OnePlus będzie chciało zrobić.

źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu