Telewizja

Takim Smart TV Honor skradnie serca klientów. Nowatorskie podejście

Albert Lewandowski
5

Honor Smart Screen jest już tuż za rogiem i trzeba przyznać, że producent szykuje mocny debiut w nowym dla siebie segmencie.

Honor Smart TV i smartfonowe geny

Nie da się ukryć, że Huawei wraz ze swoją firmą-córką, Honor, rozwija się bardzo prężnie. Owszem, mają problemy ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki oraz ich sojusznikami, którzy oskarżają ich o szpiegostwo oraz backdoory w urządzeniach, ale w tym wszystkim w tle dochodzi  wojna gospodarcza USA i Chin. Niewątpliwie jednak same ich produkty są ciekawe. Wkrótce poznamy oficjalnie Honor Smart TV, który zaskoczy jednym rozwiązaniem, znanym już doskonale ze smartfonów.

Sprawdź też: Czym jest Smart TV?

Informacje na temat nowości Chińczyków z kategorii telewizorów pojawiają się już od kilku miesięcy. Nowy produkt ma zostać oficjalnie zaprezentowany 10 sierpnia w trakcie Huawei Developer Conference. Sam sprzęt ma pochwalić się specjalnym układem do sterowania multimediami, Hongjun 818, który został opracowany przez Huawei i Baidu. Ma on oferować jeszcze wyższą jakość dźwięku oraz obrazu. Oczywiście to wszystko doczekało się wdzięcznej nazwy Smart Screen. Nie brakuje tu również zapowiedzi o zastosowaniu sztucznej inteligencji.

Honor Smart TV zaskoczy jednak najbardziej swoją kamerką 64 Mpix. Sama obecność aparatu w telewizorze nie jest szczególnie nowatorska, ale firma postawi tu na wysuwane rozwiązanie, które znamy z, m.in. Xiaomi Mi Mix 3 czy OnePlus 7 Pro. Trzeba przyznać, że brzmi to intrygująco, choć od razu zastanawiam się także nad sensem takiego rozwiązania. Z jednej strony praktyczne, ponieważ kamerka będzie schowana, kiedy nie będzie używana, ale z drugiej to spore skomplikowanie. Możliwe jest to, że ten sensor będzie używany do sterowania gestami aplikacji oraz w grach. Mam nadzieję, że pod tym względem zaskoczy.

Przeczytaj również: Najważniejsze premiery lipca.

Według najnowszych informacji, Honor Smart Screen ma zaoferować ekran o przekątnej 55 cali.

Co sądzicie o takim telewizorze od Honora?

źródło: xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu