Polska

Ta zmiana była potrzebna. Nowy rozdział w historii CANAL+ już tej jesieni

Konrad Kozłowski

Pozytywnie zakręcony gadżeciarz, maniak seriali ro...

22

Już oficjalnie możemy potwierdzić plany zastąpienia platformy nc+ platformą CANAL+. Do zmiany dojdzie prawdopodobnie jesienią i możliwe, że w tym samym momencie doczekamy się uruchomienia nowej usługi telewizji przez Internet o nazwie myCANAL.

Plany uruchomienia myCANAL sięgają kilku miesięcy wstecz, gdy pisaliśmy o tym po raz pierwszy. Wtedy jednak nie było wiadomo, że w podobnym okresie platforma nc+ będzie przechodziła spory rebranding rezygnując z dotychczasowej nazwy, którą zastąpi coś doskonale wszystkim znanego: platforma CANAL+, która jednoznacznie kojarzy się z pakietem kanałów CANAL+ oraz wszystkimi innymi działaniami nadawcy, jak współprodukcja filmów (np. Zimna wojna).

Platforma CANAL+ jeszcze w tym roku zastąpi platformę nc+

Dziś możemy oficjalnie potwierdzić zamiary platformy. Piotr Kaniowski z nc+ odpowiada "tak", gdy pytamy o plany modyfikacji nazwy i dodaje, że dojdzie do tego w drugiej połowie roku. O powodach takiego kroku zdradza nieco więcej:

Zmiana nazwy  powoli nam na dalsze inwestycje w rozwój silnego ekosystemu CANAL+, który nadal będzie łączył najlepszy sport, film i rozrywkę w jednym miejscu, w tym również w modelu OTT dzięki planowanej usłudze myCANAL. Wszystko to korzyścią dla abonentów oraz całego rynku telewizyjnego i filmowego. Zmiana nazwy pozwoli nam również podkreślić, że CANAL+ jest i pozostanie naszym najważniejszym produktem w portfolio.

Wszystko to wydaje się być naprawdę rozsądnym i logicznym działaniem, bo CANAL+ jest na polskim rynku naprawdę silną marką, a po połączeniu się Cyfry+ z platformą n w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Grupą ITI i Groupe Canal+ powstała platforma nc+, co mogło delikatnie zdezorientować - przynajmniej na początku - niektórych abonentów. Teraz, gdy wszystko będzie działo się pod jednym, mocnym szyldem, promocja i wszystkie inne operacje będą o wiele łatwiejsze i prawdopodobnie skuteczniejsze. Tym bardziej, że nadawca szykuje na jesień sporo atrakcji, po i tak bardzo gorącym okresie, gdy uruchomił transmisje w 4K z polskiej Ekstraklasy, rozpoczął produkcję nowych seriali w 4K i podpisał umowy z FOX-em oraz NBCUniversal, dzięki czemu ramówka Canal+ 4K Ultra HD zapełniła się hollywoodzkimi produkcjami i serialami.

Ekstraklasa sezon 2019/2020 w nc+, Orange TV i Player.pl - nowe kanały Canal+ Sport

Przed nami ciekawa jesień, bo po raz pierwszy w historii widzowie będą mieli taką swobodę w dostępie do transmisji rozgrywek z najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce - po uruchomieniu dwóch dodatkowych kanałów CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4 szanse do ich oglądania zyskują abonenci innych operatorów telewizji satelitarnych w nowych pakietach, online dzięki ofercie w Player.pl oraz w nowej konfiguracji w asortymencie nc+ (wkrótce CANAL+), ponieważ nie będzie potrzeby zawierania umowy na cały pakiet kanałów CANAL+.

MyCanal (telewizja w internecie i VOD) jest tym, na co czeka chyba najwięcej widzów

Niewątpliwie jednak najbardziej atrakcyjną nowością będzie myCANAL, czyli nowy serwis online od operatora, który pozwoli na oglądanie telewizji na żywo oraz dostęp do biblioteki VOD dla wszystkich zainteresowanych, a nie tylko dla abonentó nc+, a na takich zasadach funkcjonuje nc+Go w tej chwili.

MyCanal - cała ofera Canal+ w Internecie dla wszystkich

Z niecierpliwością wyczekuję też pierwszych konkretnych informacji (zwiastuny i daty premier!) nadchodzących oryginalnych seriali CANAL+, czyli Żmijowisko (powstaje na podstawie książki Wojciecha Chmielarza), Mały Zgon (kryminał z elementami czarnej komedii od Juliusza Machulskiego) oraz Króla, który powstaje na podstawie prozy Szczepana Twardocha. Wszystkie seriale kręcone są oczywiście w 4K.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu