Telewizja

Gdzie i za ile oglądać PKO Ekstraklasę w najbliższym sezonie 2019/2020?

Grzegorz Ułan
Gdzie i za ile oglądać PKO Ekstraklasę w najbliższym sezonie 2019/2020?
12

Rozgrywki Ekstraklasy nowego sezonu, z nowym sponsorem tytularnym - PKO Bank Polski rozpoczną się już jutro, czas więc sprawdzić, gdzie będziecie mogli je oglądać, i co najważniejsze za ile.

Na początek w kwestii wyjaśnienia - jeśli korzystacie aktualnie z jakichś pakietów z kanałami Canal+ czy nSport+ u swojego operatora - mecze PKO Ekstraklasy nadal będziecie mogli na nich oglądać, to się nie zmieni. Od tego sezonu zmienia się jednak to, że nc+ uruchamia dodatkowe kanały dedykowane meczom Ekstraklasy - Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4, na których pokazane będą wszystkie 296 meczów.

Otwarte okno z meczami Ekstraklasy

Pierwsze dwie kolejki, najbliższa i ta za tydzień, dostępne będą dla wszystkich abonentów nc+ oraz Orange TV bez dodatkowych opłat.

Do końca lipca 2019 r. wszyscy abonenci platformy nc+ i Orange TV będą mogli śledzić mecze najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce bez dodatkowych opłat w ramach odkodowanego pasma dwóch nowych kanałów CANAL+ SPORT 3 i CANAL+ SPORT 4 poświęconych w 100% PKO Ekstraklasie.

Z kolei wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu korzystający z minimum planu Familijnego otrzymają taką możliwość w pierwszej kolejce rozpoczynających się jutro rozgrywek Ekstraklasy.

Abonenci korzystający minimum z pakietu Familijnego będą mogli obejrzeć 1. kolejkę w ramach „otwartego okna” bez dodatkowych opłat (w dniach 19-25 lipca). Pierwszym meczem będzie spotkanie otwierające 25. kolejkę – Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok, start studia o godz. 17.30!

Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 w nc+Orange TV i Player+

Co po darmowym okresie dla abonamentów nx, Orange TV oraz Player+? Nadal Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 będą darmowe, ale już tylko dla klientów, którzy mają wykupione specjalne pakiety.

Nowe kanały zostaną udostępnione bez dodatkowych opłat dla abonentów platformy nc+ korzystających z pakietów telewizyjnych lub opcji dodatkowych zawierających osiem kanałów CANAL+, w tym również dla abonentów nc+ w Orange TV, oraz posiadaczy pakietu z CANAL+ w ramach player+.

W przypadku nc+ będą to więc wszystkie pakiety zawierające aktualnie dostęp do dotychczasowych kanałów Canal+ Sport, nowe kanały po prostu zasilą te pakiety, bez podnoszenia opłat za nie. Najtańszy pakiet kosztuje tu 79,99 zł.

W ofercie Orange TV mamy dwa pakiety - Canal+ Select i Canal+ Prestige, odpowiednio za 39,99 zł i 49,99 zł miesięcznie, jednak tylko ten drugi posiada 8 kanałów Canal+, więc w ramach tylko tego droższego pakietu pojawią się dodatkowe kanały Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 z meczami PKO Ekstraklasy.

Z kolei player+ ma już zaktualizowaną grafikę na stronie o nowe kanały, tutaj by je oglądać trzeba wykupić pakiet Canal+ za 50,00 zł przy jednorazowej płatności na 30 dni lub 45,00 zł przy cyklicznej.

W player+ mamy jeszcze jedną opcję, możemy wykupić osobny pakiet z tymi dwoma kanałami za jednorazową opłatą w wysokości 150,00 zł, za dostęp do nich do 01.01.2020 roku.

Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 w Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat również dołączył do swojej oferty dwa nowe kanały, dostępne będą dla klientów tej platformy (korzystających z co najmniej pakietu Familijnego Max) w dwóch wariantach - na czas nieokreślony lub czas określony. W pierwszej opcji koszt dostępu do tych dwóch kanałów zamknie się w kwocie 30,00 zł. W przypadku umowy na czas określony - 10 zł/mies. dla klientów z pakietem Premium Max Plus oraz 20 zł/mies. dla pozostałych, niższych pakietów.

Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 w UPC

Wysłaliśmy jeszcze wczoraj zapytanie do największego operatora kablowego w Polsce, czyli UPC, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi czy operator ten zamierza dołączyć do swojej oferty te dwa nowe kanały Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4, jak tylko ją otrzymamy zaktualizujemy ten wpis. Prawdopodobnie jednak, bazując na danych na stronie, jeśli nowe kanały sportowe Canal+ pojawią się w UPC, to podobnie jak w Orange w droższym pakiecie Prestige, kosztującym również 49,99 zł.

Tak więc w samym nc+ dostęp do nowych kanałów kosztował będzie 79,99 zł, a poza nc+ u operatorów, którzy mają w swojej ofercie pakiety z ośmioma kanałami Canal+ w okolicach 50,00 zł, z wyjątkiem player+, gdzie można je kupić osobno i Cyfrowego Polsatu, który zastosował dopłatę w wysokości 10,00 zł, 20,00 zł i 30,00 zł, w zależności od wybranego wariantu czy posiadanego pakietu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu