Mobile

OnePlus One po blisko roku od premiery w 16 nowych krajach - w tym w Polsce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
OnePlus One po blisko roku od premiery w 16 nowych krajach - w tym w Polsce [prasówka]
28

Po blisko roku smartfon OnePlus One kreowany na pogromcę flagowców trafia do Polski. Trudno spodziewać się, by po takim opóźnieniu spotkał się z dużym zainteresowaniem - dolar stoi wysoko, a konkurencyjne flagowce oferujące większe możliwości zdążyły od tego czasu mocno potanieć. OnePlus One w Pols...

Po blisko roku smartfon OnePlus One kreowany na pogromcę flagowców trafia do Polski. Trudno spodziewać się, by po takim opóźnieniu spotkał się z dużym zainteresowaniem - dolar stoi wysoko, a konkurencyjne flagowce oferujące większe możliwości zdążyły od tego czasu mocno potanieć.

OnePlus One w Polsce

Wprowadzić smartfona do 16 europejskich krajów w rok po premierze i zrobić z tego wielkie wydarzenie - takie rzeczy tylko w OnePlus. Firma na 9 marca zaplanowała premierę w Warszawie, na którą można było się zapisać pod tym adresem. Niestety marne 105 miejsc rozeszło się z prędkością światła. Pojawi się na nim jeden z założycieli: Carl Pei. OnePlus One w Polsce będzie prawdopodobnie sprzedawany w tym samym, wysyłkowym modelu. Możemy liczyć na polską gwarancję, a być może również dostosowaną do naszych realiów cenę. Sęk w tym, że dziś OnePlus One nie jest już szczególnie atrakcyjną opcją. To smartfon, który mógł rywalizować z SGS5, HTC One M8 czy Xperią Z3. Do najnowszych urządzeń z MWC nie ma nawet startu. Być może zmieni to druga generacja urządzenia - ale na nią pewnie poczekamy. Czyżby kolejny rok? Ech.

EA zamyka studio Maxis - twórców m.in. Sim City i The Sims

EA ogłosiła zamknięcie zlokalizowanego w Emeryville w Kalifornii studia Maxis. Pozostałe oddziały rozsiane po całym świecie teoretycznie mają funkcjonować dalej, ale to właśnie w Emeryville mieściła się główna siedziba. Prawdopodobnie część programistów straci pracę, a pozostali zostaną przeniesieni do placówek w innych miastach. Prace nad kolejnymi grami mają być niezagrożone. EA sugeruje, że zostaną one rozłożone pomiędzy studia w Redwood Shores, Salt Lake City, Helsinki oraz Melbourne. Maxis było odpowiedzialne m.in. za gry z serii Sim City oraz The Sims. Studio miało 26-letnią tradycję - wtedy to na świecie pojawiła się pierwsza odsłona ich symulatora budowy miasta.

NFL 15 w EA Access

A skoro o EA mowa - użytkownicy Xboksa One opłacający usługę EA Access (ok. 70 zł za rok) mają powody do radości, bo firma zapowiedziała dodanie nowej gry - tegorocznej edycji NFL, a więc symulatora futbolu amerykańskiego. Jeżeli jeszcze nie ma jej na Waszych kontach, powinna pojawić się lada moment.

Softcard kończy żywot - zastąpi go Google Wallet

W jednej z ostatnich prasówek informowałem o przejęciu firmy Softcard przez Google. Jak nietrudno się domyślić, tworzone przez amerykańskich operatorów przedsiębiorstwo czeka rychła śmierć. Już 31 marca marka zostanie zastąpiona przez Google Wallet, a jej użytkownicy oraz pracownicy trafią do kalifornijskiej firmy. To część większego planu, w ramach którego ma powstać usługa płatności nowej generacji. Więcej na ten temat zapewne dowiemy się na tegorocznym Google I/O.

Steam Machines jeszcze w tym roku... Taa, jasne

Podczas odbywających się w San Francisco targów GDC pokazano również konsole Steam Machines. Urządzenia miałyby trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Rozbieżności w cenach są ogromne: począwszy od wycenianego na 50 dol. modelu Link, a na ekskluzywnym i potężnym Falconie NW Tiki, za którego trzeba będzie zapłacić 5 tys. dol. Wśród producentów znajdą się również firmy z segmentu komputerów gamingowych -  w tym m.in. Dell i jego Alienware.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileGrysteameaOnePlus One