Świat

Nagrody Global Mobile Awards rozdane - wśród laureatów... Microsoft

Jakub Szczęsny
Nagrody Global Mobile Awards rozdane - wśród laureatów... Microsoft
26

Grupa odpowiedzialna za organizację targów MWC w Barcelonie rozdała nagrody w kilkunastu kategoriach - na zakończenie największej technologicznej imprezy w tym roku. Wielkich niespodzianek nie było oprócz faktu uznania pracy Microsoftu nad Surface'em Pro 3, który został wybrany najlepszym mobilnym t...

Grupa odpowiedzialna za organizację targów MWC w Barcelonie rozdała nagrody w kilkunastu kategoriach - na zakończenie największej technologicznej imprezy w tym roku. Wielkich niespodzianek nie było oprócz faktu uznania pracy Microsoftu nad Surface'em Pro 3, który został wybrany najlepszym mobilnym tabletem tego roku. Mimo wielkiego szacunku do tego produktu jestem nieco zaskoczony, ale cóż - nie ja zasiadałem w jury tego konkursu.

Microsoft otrzymał swoją nagrodę, ale to nie wszystko. Na fotelu zwycięzcy w kategorii "Najlepszy smartfon" zasiadły dwa urządzenia, a raczej dwaj producenci. Flagowiec LG i najnowsze urządzenie Apple zostały wyróżnione właśnie jako te najlepsze urządzenia mobilne mieszczące się w kieszeni. Motorola Moto E natomiast została uhonorowana nagrodą w kategorii najlepszego budżetowca - tutaj akurat się nie pomyliłem, od początku roku myśląc o tych nagrodach cały czas typowałem właśnie ten niesamowity produkt Motoroli.

W kategorii najlepszego urządzenia wearable zwycięstwem znowu mogła poszczycić się Motorola, która zdeklasowała rywali dzięki Moto 360. Samsung co prawda nie zdołał przebić swoich konkurentów w dziedzinie urządzeń, jednak jury uznało trud giganta w tworzeniu platformy wspomagającej bezpieczeństwo ekosystemu swoich sprzętów - Samsung KNOX. Właśnie ten produkt został uznany za najlepszy w swojej dziedzinie.

Mobilnych graczy zainteresuje zapewne fakt, iż najlepszą grą okrzyknięto Asphalt 8: Airborne, natomiast za najlepszą aplikację w kategorii "Muzyka" uznano Spinnr od Smart Communications.

W kategorii smartfonów jak najbardziej zgadzam się z werdyktem jury - iPhone 6 i LG G3 to zdecydowanie najlepsze smartfony, jakie przyszło nam zobaczyć w poprzednim roku podczas gdy Samsung z S5 zwyczajnie zaspał i pokazał produkt niesamowicie wtórny w stosunku do tego, co zaprezentował w poprzednich generacjach. W związku z premierą nowego flagowca Koreańczyków jestem niemal w stu procentach pewien, że to właśnie ten telefon okaże się być zwycięzcą kolejnej edycji konkursu. Zgadzam się także z werdyktem w kategorii najlepszego budżetowca - zaskoczyło mnie jednak wybranie Surface'a Pro 3 najlepszym tabletem. Z jednej strony to właściwie pierwszy Surface, który można nazwać w pełni dojrzałym, z drugiej jednak to cały czas urządzenie, które oparte jest na marginalizowanej ciągle mobilnej platformie zawartej w Windows 8.1.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło: Global Mobile Awards

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu