27

OnePlus 2 już bez tajemnic. Znamy cenę, specyfikację i datę premiery

oneplus
Znamy specyfikację następcy OnePlus One, czyli po prostu…One Plus 2. Widać, że sprzęt się rozwija, nowa odsłona będzie po prostu bardziej dopracowana, a co za tym idzie lepsza. Dużo lepsza? Już sama prezentacja nowego telefonu OnePlus wypadła bardzo ciekawie. Wirtualna rzeczywistość, 360 stopni, biuro w Chinach. Widzowie otrzymali kartonowe okulary, w które wsunęli swoje telefony […]

Znamy specyfikację następcy OnePlus One, czyli po prostu…One Plus 2. Widać, że sprzęt się rozwija, nowa odsłona będzie po prostu bardziej dopracowana, a co za tym idzie lepsza. Dużo lepsza?

Już sama prezentacja nowego telefonu OnePlus wypadła bardzo ciekawie. Wirtualna rzeczywistość, 360 stopni, biuro w Chinach. Widzowie otrzymali kartonowe okulary, w które wsunęli swoje telefony z Androidem, by wziąć udział w prezentacji, pooglądać wywiady z klientami i obejrzeć film promocyjny. Ale do rzeczy.

OnePlus 2 prezentuje się ładniej od swojego poprzednika. Ramka ze stopu aluminium i magnezu połączona z elementami ze stali nierdzewnej. Co w środku?

Procesor: 64-bit Qualcomm Snapdragon 810
Ekran: Full HD 5.5” IPS LCD
Zasilanie: port USB Typu C
Bateria: 3300mAh litowo-polimerowa
Slot Dual-SIM
64GB pamięci wewnętrznej i pamięć flash eMMC 5.0
4GB pamięci RAM

OnePlus 2

Telefon nie posiada niestety slotu na zewnętrzną pamięć, wymiennej baterii i NFC.

Ulepszono aparat. Tylny otrzymał matrycę 13 megapikseli, 6 fizycznych soczewek, podwójną diodę LED, przysłonę f/2.0, stabilizację i laserowy focus. Poprzednik używał czujnika Sony, dwójka natomiast OmniVision. Nad nowym aparatem pracowali byli pracownicy firmy HTC. Przedni aparat dostał natomiast szeroki kąt i 5 megapikseli.

OnePlus 2

Czytnik linii papilarnych ma być szybszy od Touch ID znanego z iPhonów, odczytanie odcisku palca ma zająć mniej niż pół sekundy. Jak zapewne zauważyliście, telefon będzie ładowany przez port USB Typu C – i to jest nowość na miarę całego rynku. Oczywiście wspomniane złącze służyć będzie również do przesyłania danych.

OnePlus 2 otrzyma własny system operacyjny, OxygenOS, bazujący na Androidzie 5.1. Najprawdopodobniej sprzęt otrzyma jeszcze w tym roku Androida M. Urządzenie ma być dostępne jedynie w kolorze czarnym, choć będzie można kupić nakładki – kewlarową czy drewnianą.

OnePlus 2

Telefon będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej i USA już od 11 sierpnia. Ma kosztować 389 dolarów w wersji 64GB, 4GB RAM i 329 dolarów w wersji 16 GB z 3GB pamięci RAM.

grafiki

Źródło