Telekomy

Potrzebujesz oferty głosowej i na internet mobilny? Sprawdź nasze zestawienie ofert bez zobowiązania

Grzegorz Ułan
Potrzebujesz oferty głosowej i na internet mobilny? Sprawdź nasze zestawienie ofert bez zobowiązania
8

Zwykle, gdy szukamy oferty na internet mobilny, nie możemy w to miejsce skorzystać z oferty internetu stacjonarnego w naszej lokalizacji. Jednak ta sytuacja zmienia się dynamicznie, więc na ten czas oczekiwania na podciągnięcie kabli, warto zainteresować się ofertą na internet mobilny bez zobowiązania.

Bezwarunkowo potrzebujemy do tego też oferty głosowej, więc wybrałem takich operatorów, którzy oferują jednocześnie taryfy głosowe i na internet mobilny bez zobowiązania, byście nie musieli korzystać z nich u różnych operatorów.

Oferta głosowa i na internet mobilny w zasięgu sieci Orange

W przypadku zasięgu sieci Orange, zastanawiałem się nad dwiema ofertami - nju mobile i Orange Flex. Jednak ostatecznie wybór padł na Orange Flex - już wyjaśniam dlaczego.

W Nju mobile oferta głosowa kosztuje 29 zł miesięcznie - nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i 60 GB transferu danych. Do tego dobieramy do tego internet mobilny - nju internet dodatkowy za 19 zł miesięcznie z 60 GB transferu danych oraz osobną ofertę na internet mobilny za 29 zł ze 120 GB transferu danych.

Łącznie zapłacimy tu więc 77 zł miesięcznie za ofertę głosową i internet mobilny 180 GB transferu danych. Z tym, że na internet mobilny dostajemy 2 karty SIM, które trzeba podmieniać w routerze, a na te 180 GB musimy czekać 2 lata.

Z kolei w Orange Flex za 80 zł miesięcznie, dostajemy pełen no limit na rozmowy i wiadomości i od razu na start 100 GB transferu danych (do tego z włączonym dostępem do 5G), a dodatkową kartę SIM do routera WiFi zamówimy za darmo.

Oferta głosowa i na internet mobilny w zasięgu sieci Play

Tutaj również zastanawiałem się na dwoma ofertami - Virgin Mobile i Mobile Vikings, jednak ten pierwszy operator ma gorszą ofertę głosową bez zobowiązania.

W ofercie głosowej w Mobile Vikings możemy skorzystać z planu za 25 zł miesięcznie z pełnym no limit na rozmowy oraz wiadomości SMS/MMS i 25 GB transferu w miesiącu. Z kolei w ofercie na internet mobilny do dyspozycji dostajemy 250 GB transferu danych za 60 zł miesięcznie. Razem daje nam to 85 zł, 5 zł drożej niż w Orange Flex, ale z dużo większą paczką danych.

Oferta głosowa i na internet mobilny w zasięgu sieci Plus

Jeśli chodzi o zasięg operatora Plus, to jest tu największy wybór. Ostatecznie na końcu sprawdzania ich ofert zostało dwóch operatorów - Lajt Mobile i Premium Mobile. Za ofertą głosową i na internet mobilny w Premium Mobile przemawia dostęp do 5G, ale jeśli nie zależy nam na tym, a bardziej kierujemy się ceną, to korzystniejsza wydaje się oferta Lajt Mobile.

W ofercie głosowej Lajt Mobile za 24,99 zł miesięcznie dostajemy nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz 30 GB transferu danych. Natomiast w ofercie na internet mobilny za 39,99 zł - 300 GB transferu danych (100 GB do wykorzystania w dzień i 200 GB w nocy). Razem zapłacimy więc 64,98 zł miesięcznie.

Oferta głosowa i na internet mobilny w zasięgu sieci T-Mobile

Z kolei w zasięgu sieci T-Mobile nie znalazłem żadnej oferty bez zobowiązania na internet mobilny z sensowną paczką danych na poziomie minimum 100 GB. Pozostaje więc Orange, który ma bardzo zbliżony zasięg do T-Mobile.

Podsumowanie w tabelce

Zestawienie ofert bez zobowiązania Lajt Mobile Orange Flex Mobile Vikings
Nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne tak tak tak
Nielimitowane wiadomości SMS/MMS tak tak tak
Transfer danych w smartfonie 30 GB
100 GB
25 GB
Transfer danych w routerze WiFi 300 GB (100 GB w dzień/200 GB w nocy 250 GB
Opłata miesięczna - łącznie 64,98 zł 80,00 zł 85,00 zł

 

Najlepsza pod względem ceny jest oferta Lajt Mobile, pod względem dostępu do 5G - Orange Flex, a pod względem dostępnego transferu danych Mobile Vikings.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu