Świat

Odrodzony ReadBurner

Grzegorz Marczak
Odrodzony ReadBurner
3

Historia serwisu ReadBurner jest bardzo krótka, był to pierwszy serwis, który korzystał z udostępnianych przez użytkowników Google Readera wpisów po to, aby zbudować ranking na bazie tego ile osób dany news udostępniło. Niedługo po uruchomieniu autor zdecydował się wyłączyć serwis, a chwilę później...

Historia serwisu ReadBurner jest bardzo krótka, był to pierwszy serwis, który korzystał z udostępnianych przez użytkowników Google Readera wpisów po to, aby zbudować ranking na bazie tego ile osób dany news udostępniło. Niedługo po uruchomieniu autor zdecydował się wyłączyć serwis, a chwilę później kupił go chyba jeden z autorów na mashable.

W każdym razie ReadBurner działa na identycznych zasadach co RSSmeme z tym, że nowa odsłona serwisu która ukazała się wczoraj dodaje kilka ciekawych funkcjonalności.

Nowy ReadBurner to przede wszystkim nowy wygląd, nowy układ treści oraz więcej informacji na głównej stronie. Informacje zostały podzielone na kategorie, pokazywane są powiązane wpisy oraz mamy blok boczny z najbardziej popularnymi informacjami z tego tygodnia itp.ReadBurner udostępnia również możliwość komentowania wpisów – co moim zdaniem jest kompletnie niepotrzebną w tym przypadku funkcjonalnością. Trwa dyskusja (na blogach) na temat na temat tego czy komentarze powinny wracać do źródła informacji i czy ich rozpraszanie poprzez serwisy agregujące (i podobne) treść jest problemem.

Podsumowując – jeśli tylko ReadBurner pozyska więcej użytkowników którzy zechcą się podzielić swoim feedem (z udostępnianymi newsami) to ma szansę stać się kolejnym małym źródełkiem dostarczającym coś więcej niż zagregowane newsy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google Reader