4

RSSmeme czyli jak wykorzystać google reader

RSSmeme to dość ciekawy serwis z którego od jakiegoś czasu w miarę regularnie korzystam. W RSSmeme znajdziemy newsy udostępniane przez użytkowników Google Reader. Na tej podstawie tworzony jest ranking wiadomości (im więcej osób konkretną wiadomość udostępniło tym jest ona wyżej w rankingu). RSSmeme to tak naprawdę swojego rodzaju próba znalezienia sposobu na selekcję news-ów i […]

RSSmeme to dość ciekawy serwis z którego od jakiegoś czasu w miarę regularnie korzystam. W RSSmeme znajdziemy newsy udostępniane przez użytkowników Google Reader. Na tej podstawie tworzony jest ranking wiadomości (im więcej osób konkretną wiadomość udostępniło tym jest ona wyżej w rankingu).

RSSmeme to tak naprawdę swojego rodzaju próba znalezienia sposobu na selekcję news-ów i agregowanie ich według jakiegoś ściśle określonego mechanizmu. W chwili obecnej w serwisie tym znajdziemy raczej informacje związane z technologią i internetem alb nie jest powiedziane, że to się nie zmieni. W celu przyłączenia naszych udostępnianych informacji w greader musimy zarejestrować się w rssmemePierwszym serwisem tego rodzaju był ReadBurner – autor jednak zamknął serwis a zaraz potem okazało się że znalazł się nabywca, prace nad nową wersją serwisu trwają.

Zachęcam do przetestowania RSSmeme czasami serwis ten pomaga w bardzo szybki sposób znaleźć ciekawą i popularną informację (co z pewnością docenią ci którzy przeładowali swój czytnik RSS newsami).