Ciekawe strony

VideoClix.tv – linki w filmach video

Grzegorz Marczak
VideoClix.tv – linki w filmach video
13

VideoClix to serwis, który stworzył technologie pozwalającą umieszczanie linków wewnątrz filmów video. Pierwszym znany mi serwisem z treściami video, który zaczął korzystać z tej technologi jest Revision3 (a dokładnie audycja o nazwie Diggnation – czyli przegląd newsów newsów z Digg.com prowadz...

VideoClix to serwis, który stworzył technologie pozwalającą umieszczanie linków wewnątrz filmów video.

Pierwszym znany mi serwisem z treściami video, który zaczął korzystać z tej technologi jest Revision3 (a dokładnie audycja o nazwie Diggnation – czyli przegląd newsów newsów z Digg.com prowadzony przez Kevina Rose i Alexa Albrecht)

Co takie daje nam VideoClix ? – przede wszystkim możliwość umieszczania reklam i informacji o produktach i przedmiotach umieszczonych na oglądanym filmie. Oczywiście to nie jedyne zastosowanie, dzięki linkom wewnątrz filmu video możemy sam film wzbogacić o dodatkowe informacje (pokazać omawianą stronę internetową, zdjęcie itp). Informacje dodatkowe związane z oglądanym filmem w przypadku VideoClix pokazują się w pasku po prawej stronie playera.

Dla przykładu w ostatnim odcinku Diggnation zrealizowany przy udziale VideoClix możemy zobaczyć, z jakiego sprzętu korzysta Alex Albrech ( i o oczywiście kupić go na Best Buy).


Specyfikacja czerwonego laptopa Alexa

Przyznam, że możliwości, jakie daje VideoClix są bardzo interesujące. Oczywiście można wyobrazić sobie sytuację gdzie product placement będzie tak wszechobecny, iż nie da się nic obejrzeć (Coca cola będzie płacić za nagrania z puszką coli w ręku).

Inną zaletą tego typu rozwiązań jest wprowadzenie moim zdaniem mniej inwazyjnej reklamy, która jest bezpośrednio związana z oglądanym materiałem.

Zakładając na przykład, że jesteśmy fanami technologii – w dużo mniejszym stopniu będzie nas denerwować możliwość obejrzenia specyfikacji sprzętu, na jakim pracuje Kevin Rose podczas Diggnation niż reklama firmy hostingowej puszczana przed, w trakcie lub po filmie.

Jak można wykorzystać vdeoclix możemy zobaczyć w ostatnim odcinku Diggnation

Na bazie informacji z Techrunch i Webware

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

diggkevin rosevideo