Świat

W pościgu za newsami z twittera – TwitLinks.

Grzegorz Marczak
W pościgu za newsami z twittera – TwitLinks.
8

Niedawno myślałem o tym, że dla Blipa przydałby mały dodatek / serwis, który prezentowałby tylko linki, które ludzie w nim umieszczają (a czasami są to bardzo ciekawe znaleziska) – w chwili obecnej dość łatwo jest przegapić taką informację. Okazuje się, że o tym samym pomyślał autor TwitLinks ser...

Niedawno myślałem o tym, że dla Blipa przydałby mały dodatek / serwis, który prezentowałby tylko linki, które ludzie w nim umieszczają (a czasami są to bardzo ciekawe znaleziska) – w chwili obecnej dość łatwo jest przegapić taką informację.

Okazuje się, że o tym samym pomyślał autor TwitLinks serwisu, który agreguje linki, jakie zostały dodane w serwisie twitter (głównie związane z ogólnie pojętym IT i technologią). W wyniku tej agregacji dostajemy ładnie skonstruowaną listę najnowszych wiadomości, do jakich pojawiały się linki na twitterze.

Autor tego serwisu opisując, dlaczego go stworzył powiedział, że bardziej zainteresowany jest linkami, jakie dodają tam ludzie niż ich opiniami i statusami, jakie wpisują. Muszę przyznać, że korzystam z tego typu serwisów w bardzo podobny sposób, dlatego też TwitLinks i jego idea tak bardzo mi się podoba.

Podobno, na TwitLinks jesteśmy znaleźć dużo ciekawych informacji, które nie przebiły się na przykład na techmeme, podobno serwis ten może być nawet szybszy w dostarczaniu najnowszych newsów niż techmeme.

Pytanie tylko czy jakoś i ilość informacji w Twitlinks nie spowoduje, że nie będzie on tak użyteczny jak zakłada autor? - mam nadzieję, że nie bo bardzo podoba mi się ten serwis.

Ps. To kto zrobi takie cudo dla blipa ? – a może już ktoś robi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu