Mobile

Od teraz nie zgubisz już żadnego urządzenia Samsunga

Krzysztof Rojek
Od teraz nie zgubisz już żadnego urządzenia Samsunga
3

Samsung prezentuje właśnie nową aplikację, dzięki której już nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zgubionego urządzenia z serii Galaxy.

Muszę wam się do czegoś przyznać - nigdy nie udało mi się zgubić mojego smartfona czy słuchawek. Po prostu już jakoś tak mam, że jeżeli wiem, że coś kosztowało mnie sporo pieniędzy, to staram się o to dbać, a przynajmniej uważać na to do tego stopnia, by zawsze wiedzieć gdzie to jest. Jak się jednak okazuje, wiele osób nie podziela mojego podejścia. Jak widać, gubienie telefonu jest na tyle częstym procederem, że Samsung zdecydował się poświęcić zasoby i środki na stworzenie zupełnie nowej aplikacji do szukania zagubionych urządzeń. Co ciekawe - od teraz będzie można je znaleźć nawet jeżeli będą one offline.

Jak działa Samsung SmartThings Find?

Samsung SmartThings Find to nowa aplikacja Samsunga, pozwalająca na odszukiwanie urządzeń tej firmy. Działa ona z każdym smartfonem i tabletem Koreańczyków wyposażonym w Androida 8 i nowszego, Galaxy Buds Plus, Galaxy Buds Live a także ze smartzegarkami z systemem Tizen 5.5 bądź nowszym. Według Samsunga, aplikacja będzie najpierw próbowała skontaktować się z urządzeniami przez internet. Jeżeli to się nie uda, ponieważ telefon bądź zegarek będą offline, ponowi próbę przez Bluetooth. Wszystkie kompatybilne urządzenia, jeżeli nie będą podłączone do sieci przez pół godziny, zaczną emitować sygnały Bluetooth Low Energy. Sygnał ten może zostać wychwycony przez aplikację, która następnie poinformuje w komunikacje zwrotnym dane urządzenie, że powinno przesłać informację o swojej lokalizacji.

Jeżeli sygnał BLE zostanie wychwycony, możemy zlecić urządzeniu wydawanie sygnałów dźwiękowych, a aplikacja Samsung SmartThings Find może zacząć wyświetlać obraz w rozszerzonej rzeczywistości, wskazujący, gdzie znajduje się urządzenie, którego szukamy. Samsung zapewnia, że sygnał jest zaszyfrowany i że tylko my będziemy znali pozycję naszych urządzeń. Samsung nie powiadomił dokładnie, kiedy SmartThings Find będzie dostępne jako aktualizacja dla wszystkich.

Czy SmartThings Find rozwiąże raz na zawsze problem zgubionych urządzeń? Nie sądzę. Nie można jednak nie zauważyć, że jest to krok w dobrą stronę, który wielu osobom oszczędzi nieco stresu.

Często zdarza wam się gubić wasze telefony?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu