Mobile

TVP Sport dojrzewa do zmian. Nowa aplikacja Wam się spodoba

Konrad Kozłowski
5

TVP Sport przygotowuje nową aplikację mobilną, w której oprócz odświeżonego interfejsu pojawi się wsparcie dla AirPlay'a oraz Chromecasta.

Serwisy wideo to dziś nie tylko strony internetowe i aplikacje dla smart TV, bo równie istotne są platformy mobilne. Popularność zależy oczywiście od rodzaju treści, poziomu aplikacji, a także regionu (np. Netflix w Japonii potwierdził większą oglądalność treści na mobilnych ekranach aniżeli jakichkolwiek innych), ale przy bardzo dużej generalizacji można przyjąć, że ruch rozkłada się 50/50.

Znamy nowości Netflix w listopadzie. Polskie hity i pewniaki Netfliksa

Taki trend jest oczywiście zauważalny i w USA przygotowano nawet platformę VOD, która powstała z myślą o urządzeniach mobilnych. Quibi zostanie jednak zamknięte z początkiem grudnia, a wśród przyczyn upadku usługi znalazła się panująca sytuacja.

Po powrocie do względnej normalności odżyły imprezy sportowe i transmisje na żywo z takich wydarzeń. Jedną ze stacji emitujących sport na żywo jest TVP Sport, która w ostatnich latach doczekała się kilku solidnych ulepszeń. Nadchodząca aktualizacja sprawi, że aplikacja mobilna TVP Sport będzie wygodniejsza w obsłudze i zaoferuje nowe funkcje.

Aktualizacja aplikacji TVP Sport - nowy interfejs, nowe funkcje

W ramach testów nowa wersja aplikacji trafiła do 100 osób, które mogą sprawdzić ją na swoich urządzeniach. Na samym początku przygody z nią można wskazać jakie dyscypliny, rozgrywki, zawodnicy i drużyny są dla nas istotne - na podstawie tych wyborów aplikacja będzie sugerować nam transmisje i informacje. Strona główna nowej apki TVP Sport to menu w postaci zakładek u góry ekranu, zaś poniżej znalazły się skróty do ulubionych rozgrywek itp. Dolny pasek nawigacyjny zawiera skróty do strony głównej, zapisanych na później treści, transmisji oraz pozostałych części aplikacji.

Netflix stworzy serial na bazie serii gier Assassin’s Creed, a później również animację

Aplikacja TVP Sport ze wsparciem dla Chroemcasta i AirPlay

Dzięki funkcji przypomnień aplikacja wyśle nam powiadomienie zanim rozpocznie się dodana do kalendarza transmisja. Tę można włączyć od razu po przejściu na podstronę wydarzenia, a także kontynuować jej oglądanie w trybie obraz-w-obrazie, by można było nadal przeglądać zawartość aplikacji.

Nowa wersja aplikacji to również obsługa standardów AirPlay i Chromecast, które umożliwiają szybkie przekazanie oglądanej transmisji na ekran telewizora smart TV z Android TV, Tizeon OS czy webOS, przystawek z tą platformą oraz Apple TV. Aplikacja doczekała się również trybu ciemnego, który może być ustawiony na stałe lub aktywować się zgodnie z ustawieniami systemu.

Drogie kina, nie czas umierać. Nowy Bond nie trafi na VOD – to byłaby katastrofa

Wygląda więc na to, że TVP przygotowało naprawdę udaną aktualizację aplikacji TVP Sport, w której znajdziemy wiadomości oraz transmisje i nagrania gotowe do odtworzenia w późniejszym czasie. Wprowadzone zmiany dotknęły chyba każdego aspektu aplikacji - od interfejsu, przez dodatkowe funkcje, aż po odtwarzanie transmisji i wideo na życzenie. Takie nowości na pewno mogą się podobać, tym bardziej, że na TVP Sport można zobaczyć wiele treści, których nigdzie indziej nie ma (do niedawna istotne były tam dla mnie transmisje z NHL).

Kiedy pojawi się nowa wersja aplikacji TVP Sport?

Testy aplikacji mają potrwać do 1 listopada, więc niedługo po tym terminie aktualizacja TVP Sport na iOS-a i Androida powinna pojawić się w App Store i Google Play.

Źródło, zdjęcia: satkurier.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu