Ciekawe strony

Od jutra nowy formularz aukcji w Allegro - będzie łatwiej?

MM
Michał Majchrzycki
13

Kto wystawiał przedmioty na Allegro, wie że dzisiaj proces przygotowania do aukcji trwa trochę za długo i jest nieco skomplikowany. Nie chodzi o jakieś ogromne trudności, ale mogłoby być prościej. I szybciej. Mniej więcej coś takiego obiecuje Allegro - już od jutra. Czy największemu serwisowi aukcyj...

Kto wystawiał przedmioty na Allegro, wie że dzisiaj proces przygotowania do aukcji trwa trochę za długo i jest nieco skomplikowany. Nie chodzi o jakieś ogromne trudności, ale mogłoby być prościej. I szybciej. Mniej więcej coś takiego obiecuje Allegro - już od jutra. Czy największemu serwisowi aukcyjnemu w Polsce uda się spełnić obietnice?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie otrzymamy jutro, kiedy ruszy nowy sposób dodawania aukcji do Allegro. Jednak już dzisiaj możemy przyjrzeć się zajawkom i zrzutom ekranu, jakie zaprezentowali twórcy serwisu. Prawdę mówiąc, nie uważam żeby czekała nas jakaś rewolucja.

Co się zmieni? Przede wszystkim znikną 3 zakładki, które teraz zastąpi jedna. Użytkownik będzie rozpoczynał wystawianie oferty od wpisywania nazwy przedmiotu, a nie jak dotychczas, wybierania jego kategorii. Następnie będziemy mogli dodać zdjęcie wystawianego przedmiotu, a także wybrać opcję Kup Teraz. Nie zmieni się natomiast edytor aukcji.

Tego najbardziej mi szkoda. Wprawdzie możemy wybierać tła graficzne do swoich aukcji, brakuje mi jednak bardziej profesjonalnego rozwiązania. Prosty edytor WYSIWYG jest moim zdaniem nieefektywny. Dużo lepiej wyglądałyby bardziej rozbudowane szablony, umożliwiające łatwiejsze i bardziej efektowne prezentowanie opisu wystawianych przedmiotów. Niestety, jak na razie z ich wprowadzeniem Allegro się specjalnie nie kwapi.

Szkoda też, że oprócz kilku uproszczeń nie wprowadzono poważniejszych zmian w edytorze aukcji. Allegro nie odstaje dzisiaj specjalnie od innych serwisów aukcyjnych jak na przykład eBay, ale przydałoby się więcej możliwości. Wprowadzane dotychczas zmiany to jednak bardziej ewolucja niż rewolucja.

Zmiany w wystawianiu aukcji pojawią się jutro, ale jeszcze przez następne 3 tygodnie użytkownicy będą mogli korzystać ze starego sposobu dodawania przedmiotów. To dobry pomysł, pozwoli bowiem na łagodne przejście z jednego sposobu wystawiania aukcji do nowego. Dostęp do starego Formularza Sprzedaży będzie możliwy z poziomu zakładki widocznej w górnym prawym rogu nowego szablonu. Warto też wspomnieć, że niedawno w Allegro rozbudowano proces dostarczania przesyłek dzięki współpracy z Sendit.pl.

Źródło grafiki: Allegro

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroaukcje