Ciekawe strony

Notyfikacje na maila są naprawdę wkurzające! Pora się z nimi rozprawić

KM
Kamil Mizera
19

Serwisy społecznościowe, aukcyjne, blogi. Nasze wirtualne życie kwitnie, mamy konta na coraz to większej ilości serwisów i portali. A niemal każdy z nich ma domyślnie ustawione powiadamianie nas o najnowszych wydarzeniach drogą mailową. I nagle nasza skrzynka zapchana jest dziesiątkami różnych notyf...

Serwisy społecznościowe, aukcyjne, blogi. Nasze wirtualne życie kwitnie, mamy konta na coraz to większej ilości serwisów i portali. A niemal każdy z nich ma domyślnie ustawione powiadamianie nas o najnowszych wydarzeniach drogą mailową. I nagle nasza skrzynka zapchana jest dziesiątkami różnych notyfikacji, a kolejne tylko przychodzą i przychodzą. I zawsze jakoś tak brakuje czasu i ochoty aby się tym zająć. Pora zrobić z tym porządek!

Na początku stycznia Grzesiek pisał o ciekawej stronie, za pomocą której możemy zrobić rachunek sumienia i przejrzeć uprawnienia, jakie udzielamy różnym serwisom. Można było się spodziewać, że zaczną powstawać podobne strony, które w zorganizowany sposób pozwolą nam posprzątać nasze konta z innych śmieciowych dodatków.

 

Dzisiaj polecam Wam stronę http://notificationcontrol.com/, za pomocą której krok po kroku przejrzycie swoje profile i szybko pozbędziecie się zapychającego skrzynkę spamu w postaci powiadomień. Strona oferuje 12 serwisów, w tym Facebooka, Twittera, Tumblra, Google+ czy YouTuba. Po szybkiej „przebieżce” po serwisach udało mi się nieco zredukować ilość notyfikacji, którymi byłem często uszczęśliwiany, a nie miałem nigdy ochoty się zabrać za czystkę.

Polecam, wprawdzie do wiosny jeszcze daleko, ale małe porządki nigdy nie zaszkodzą:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ciekawepowiadomienia