Wearables

O współpracę Android Wear z iOS nie pytamy "czy", tylko "kiedy"

Konrad Kozłowski
O współpracę Android Wear z iOS nie pytamy "czy", tylko "kiedy"
10

Osoby zainteresowane smartwatchami muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, wśród których numerem jeden w naszym kraju jest oczywiście dostępność tych gadżetów. Koleją poważną przeszkodą, którą można napotkać na swojej drodze to brak kompatybilności upatrzonego zegarka z naszym telefonem. Jak n...

Osoby zainteresowane smartwatchami muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, wśród których numerem jeden w naszym kraju jest oczywiście dostępność tych gadżetów. Koleją poważną przeszkodą, którą można napotkać na swojej drodze to brak kompatybilności upatrzonego zegarka z naszym telefonem. Jak na razie z tego układy wyłamuje się przede wszystkim Pebble, ale Google i ich produkt może być następne.

Zespół odpowiedzialny za rozwój Android Wear jest zainteresowany kompatybilnością wieloplatformową - tak w największym skrócie można zrelacjonować słowa Jeffa changa, product managera, który przed kilkoma dniami wypowiadał się na temat przyszłości ubieralnych rozwiązań od Google. Nie jest to oczywiście takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim jest zbyt wiele czynników niezależnych od Jeffa i jego zespołu, z tymi technicznymi i związanymi z API na czele.

Chang zaznaczył, że ich celem jest naturalnie dotarcie i zaoferowanie Android Wear możliwie jak największej grupie użytkowników. Wśród nich pod uwagę nie brani są jedynie posiadacze smartfonów z Androidem, ale i również użytkownicy iPhone'ów. Trudno jednak jest sobie wyobrazić sytuację, w której Apple postanowiłoby w jakikolwiek sposób pomóc Google w umożliwieniu współpracy iPhone'ów z urządzeniami z Android Wear. Już w 2015 roku na rynku pojawi się Apple Watch i z całą pewnością Cook i jego współpracownicy nie potrafią wyobrazić sobie, by ktokolwiek posiadający iPhone'a wybrałby Moto 360 czy LG G Watch R, zamiast zegarka Apple. Google nie zamierza jednak przestać próbować: "(...) naprawdę się staramy" - kończy Jeff Chang.

Mogliście się już zorientować, że w całej układance ani razu nie padła nazwa Windows. Podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnych, również i przy kompatybilności Android Wear z innymi platformami, system Microsoftu zdaje się nie istnieć dla Google. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby w pewnym momencie nastąpiła zmiana kursu - coraz częściej mówi się o smartwatchu Microsoftu, który od podstaw budowany był by współpracować z konkurencyjnymi platformami: iOS-em i Androidem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu