Google

Formularze Google z dodatkami i LG G Watch R w Europie

Tomasz Popielarczyk
Formularze Google z dodatkami i LG G Watch R w Europie
2

Zegarki z Androidem Wear, które mogliśmy podziwiać na targach IFA powoli trafiają do sprzedaży przed sezonem świątecznym zapewne będą dostępne już wszystkie. Tymczasem Google rozbudowuje aplikację Forms wchodzącą w skład pakietu biurowego GDocs. Teraz będzie ona radziła sobie z różnymi dodatkami. F...

Zegarki z Androidem Wear, które mogliśmy podziwiać na targach IFA powoli trafiają do sprzedaży przed sezonem świątecznym zapewne będą dostępne już wszystkie. Tymczasem Google rozbudowuje aplikację Forms wchodzącą w skład pakietu biurowego GDocs. Teraz będzie ona radziła sobie z różnymi dodatkami.

Formularze Google z dodatkami

Do tej pory Formularze Google były traktowane trochę po macoszemu. W końcu jednak zdecydowano się je dopakować funkcją rozszerzeń. Google na swoim blogu ogłosiło, że teraz niezależni deweloperzy mogą tworzyć dodatki dla tej aplikacji. Początkowo będą one darmowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z czasem pojawiły się aplikacje premium, za które będzie trzeba zapłacić. Google udostępnia ponadto poradnik dla deweloperów, który ma wspomóc tworzenie rozszerzeń.

LG G Watch R w Europie

LG G Watch R, a więc jeden z najciekawszych zegarków z targów IFA. Zapowiedziany w sierpniu gadżet dopiero teraz jednak trafia do sprzedaży w Europie. W pierwszej kolejności zawita na Wyspach, a także w Hiszpanii, Francji i we Włoszech, a dopiero potem zobaczymy go w innych europejskich krajach. Zapomnijcie jednak o Polsce. W związku z  brakiem oficjalnej dostępności platformy Android Wear nad Wisłą, producenci nie kwapią się, żeby cokolwiek z tej kategorii wprowadzać na nasz rynek. Cena LG G Watcha R w Europie nie została ujawniona.

Następny smartfon LG z autorskim procesorem

Zostajemy w temacie LG. Okazuje się, że Koreańczycy nie chcą już robić smartfonów ze Snapdragonami i będą rozwijać własne procesory. Informacje o tym projekcie krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Dopiero teraz jednak pojawiły się konkrety. Jak informuje LG, chip o nazwie NUCLUN miałby pracować w architekturze big.LITTLE z czterema rdzeniami 1,5 GHz i czterema 1,2 GHz. Jego atutem ma być ponadto zintegrowany modem LTE-A cat. 6. Pierwszym smartfonem w niego wyposażony będzie LG G3 Screen z 5,9-calowym ekranem FHD, aparatem 13 Mpix i baterią 3000 mAh.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu