Komputery i laptopy

Nvidia RTX Studio - Amerykanie walczą o serca i portfele twórców

Albert Lewandowski
Nvidia RTX Studio - Amerykanie walczą o serca i portfele twórców
2

Nie da się ukryć, że segment urządzeń dedykowanych twórcom należy do grona jednych z najbardziej opłacalnych dla producentów. W zasadzie nie ma tam żadnych budżetowych produktów i wszyscy stawiają na flagowe konstrukcje. Jak Nvidia postanowiła wziąć kawałek tego tortu dla siebie?

Nvidia RTX Studio - świetna nowość

W trakcie targów Computex Nvidia postanowiła zaprezentować swoją nową dedykowaną linię, która ma spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania twórców. Nowy certyfikat nosi dumną nazwę Nvidia RTX Studio. Ma on oznaczać najwyższą wydajność i dostosowanie pod potrzeby profesjonalistów, a sam producent chwali się już tym, że zapewniają w jego ramach lepszą obsługę takich programów, jak: Adobe Premiere Pro i Photoshop, CAD od Autodesk czy DaVinci Resolve, a także silników graficznych, np. Unity czy Unreal.

Warto w tym miejscu przywołać również minimalne wymagania techniczne do tego, aby uzyskać kompatybilność z Nvidia Studio:

  • CPU: minimum procesor Intel Core i7,
  • GPU: minimum Nvidia GeForce RTX 2060,
  • RAM: minimum 16 GB,
  • dysk: SSD, minimum 512 GB.

Na początek Nvidia RTX Studio będzie składać się z 17 nowych laptopów, które opierają się już nawet o najnowsze układy z rodziny Quadro RTX i mają aż do 16 GB GDDR6 RAM. Wśród partnerów tego programu należy wymienić następujących producentów: Acer, Asus, Dell, Gigabyte, HP, MSI i Razer. Pierwsze takie modele trafią do sprzedaży w czerwcu, wiele spośród nich będzie wyposażonych w ekrany 4K i technologię Max-Q.

Przeczytaj również: Test Nvidia GeForce RTX 2080/2080 Ti.

Najmocniejsze komputery mają bezproblemowo radzić sobie z montażem wideo w 8K, tworzeniem gier czy zaawansowanych modeli graficznych. Naturalnie najważniejsze w tym wszystkim mają być dedykowane sterowniki. Nvidia zadba tu o optymalizację pod konkretne oprogramowanie i będzie monitorować wszystkie wprowadzane zmiany. Moim zdaniem postawienie na taką linię specjalnych urządzeń może przełożyć się na spadek popularności Macbooka Pro, do tej pory uznawanego za niezawodną maszynę dla twórców.

Jestem jednak ciekaw, jaka będzie w praktyce jakość nowych modeli. Czy rzeczywiście zapewnią odpowiedni komfort pracy? Czy nie będą miały problemów ze stabilnością działania? Mam nadzieję, że seria Nvidia RTX Studio od początku położy nacisk na dopracowanie.

źródło: Neowin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu