Google

Nvidia potwierdziła tablet HTC – Nexusa… 9.

Jakub Szczęsny
Nvidia potwierdziła tablet HTC – Nexusa… 9.
21

Dzisiejszego ranka otrzymaliście trochę informacji na temat tajemniczego wydarzenia HTC, które odbędzie się 8 października - tam wspominałem także o tablecie HTC, o którym mówi się wiele od dawna. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy wyraźny sygnał, że HTC rzeczywiście ma w planach tablet w tandemie z Goo...

Dzisiejszego ranka otrzymaliście trochę informacji na temat tajemniczego wydarzenia HTC, które odbędzie się 8 października - tam wspominałem także o tablecie HTC, o którym mówi się wiele od dawna. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy wyraźny sygnał, że HTC rzeczywiście ma w planach tablet w tandemie z Google. Nie będzie to jednak Nexus 8 lecz... Nexus 9.

Obydwie firmy będące głównymi bohaterami w tej sprawie milczą jak zaklęte, jednak "wysypała się" Nvidia, która ma dostarczać do tych urządzeń swoje procesory Tegra K1. W dokumencie, który stanowi dowód w sprawie z Samsungiem i Qualcomm widać wyraźnie, że graficzny potentat wyraźnie mówi o tablecie HTC wspomnianym jako Nexus 9. Co więcej, ujawnia także widełki czasowe - w których owe urządzenie powinno się pojawić na rynku. Tym samym powinniśmy się spodziewać premiery tego tabletu już w trzecim kwartale tego roku.

Dokument ten był dostępny na stronach Nvidii przez pewien czas, jednak został on już zdjęty. Niemniej jednak w Internecie nic nie ginie i możemy poskładać do kupy pewne elementy powstałej układanki. Tablet ten będzie się charakteryzował wyświetlaczem o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 2048 x 1440 pikseli. Oczywiście, w środku znajdziemy Tegrę K1 - czterordzeniowy CPU o częstotliwości taktowania 2,2 GHz i układ graficzny z 192 rdzeniami Kepler. Wszystko to będzie wspomagać aż 4 GB pamięci RAM i do wyboru - 16 lub 32 GB przestrzeni na dane.

Do robienia zdjęć otrzymamy dwa aparaty - tylny o rozdzielczości 8MP i przedni mrugający do nas trzema megapikselami. Warto jednak wspomnieć, że trzeci kwartał kończy się już za bardzo niedługo, zatem oczekuje się, że HTC w najbliższym czasie zaprezentuje owoc współpracy z Google. Tutaj najbardziej prawdopodobna jest 8 października, event "Double Exposure" - czy to oznacza także, że pewne rozszerzone funkcje fotograficzne znajdą się w nowym tablecie tandemu Google oraz HTC? Niewykluczone.

Grafika: 1, 2

Grafika wprowadzająca prezentuje koncept nowego tabletu HTC, którego autorem jest Hasan Kaymak - nie może być traktowana jako obrazek prezentujący faktyczny wygląd opisywanego urządzenia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu