8

Nvidia chce zredefiniować przyszłość grania na targach GDC [prasówka]

Nvidia będzie prezentować swoje nowości na zbliżających się targach GDC w San Francisco. Zapowiedzi są szumne, a plany ambitne. Zieloni mają zredefiniować to, w jaki sposób będzie w przyszłości wyglądać wirtualna rozgrywka i pokazać coś zupełnie nowego. Nvidia pokaże się na GDC Nvidia rozpoczęła rozsyłanie zaproszeń na swoją konferencję podczas targów GDC. Możemy się spodziewać, że […]

Nvidia będzie prezentować swoje nowości na zbliżających się targach GDC w San Francisco. Zapowiedzi są szumne, a plany ambitne. Zieloni mają zredefiniować to, w jaki sposób będzie w przyszłości wyglądać wirtualna rozgrywka i pokazać coś zupełnie nowego.

Nvidia pokaże się na GDC

nvidia-invite-640x737

Nvidia rozpoczęła rozsyłanie zaproszeń na swoją konferencję podczas targów GDC. Możemy się spodziewać, że zobaczymy wówczas nowości związane w jakiś sposób z grami, na co wskazuje m.in. nazwa eventu: „Made to Game”. Zaplanowano go na 3 marca, a w sieci ma się wówczas pojawić streaming z konferencji. Można tylko spekulować, w czym rzecz. Może to początek aktywności Nvidii w segmencie VR? A może mocniejsza współpraca z Valve? Jest na co czekać.

A skoro o Nvidii mowa, to warto zwrócić uwagę na wyniki finansowe firmy w Q4 i całym fiskalnym roku 2015. W ostatnim kwartale zanotowano przychód rzędu 1,25 mld dol., co jest o 9 proc. lepszym wynikiem niż przed rokiem. W całym roku przychód wyniósł 4,68 mld dol. i jest o 13 proc. większy w skali roku. To rekordowy wynik w całej historii firmy. W marcu firma ma wypłacić dywidendy swoim akcjonariuszom.

Dropbox zatrudnia byłą dyrektor finansową Motoroli

vanessa-wittman

Vanessa Wittman, była CFO Motoroli została zatrudniona przez Dropboksa na takim samym stanowisku. Ma to podobno mieć związek z planami wejścia nie giełdę. Wskazuje na to m.in. doświadczenie Wittman, która już wcześniej nierzadko miała do czynienia z ofertami publicznymi. Tymczasem inne źródła sugerują, że Dropbox chciałby zwiększyć swoją wycenę do 11 mld dol.

Następca Chromebooka Pixel

chromebook-pixel

Pojawiły się pierwsze doniesienia na temat kolejnego Chromebooka tworzonego bezpośrednio przez Google, a więc następcy modelu Pixel. Urządzenie nosi nazwę kodową „Samus”, a według pierwszych doniesień będzie budowane w oparciu o układ SoC Intel Core M. Urządzenie miałoby się wyróżniać m.in. nowym złączem USB typu C o przepustowości do nawet 10 Gb/s.