Mobile

Samsung Galaxy S6 nareszcie zerwie z plastikiem. Choć odrobinę

Konrad Kozłowski
12

Flagowy produkt Samsunga od lat zajmuje czołowe miejsca we wszelakich rankingach, choć po ostatniej i przedostatniej prezentacji nowych modeli Galaxy S wypominano Samsungowi brak konkretnych zmian. Być może Koreańczykom brakowało odwagi, a może po prostu niewielkim nakładem finansowym i niewielkim n...

Flagowy produkt Samsunga od lat zajmuje czołowe miejsca we wszelakich rankingach, choć po ostatniej i przedostatniej prezentacji nowych modeli Galaxy S wypominano Samsungowi brak konkretnych zmian. Być może Koreańczykom brakowało odwagi, a może po prostu niewielkim nakładem finansowym i niewielkim nakładem sił chcieli utrzymać się na szczycie?

W każdym razie nareszcie nadszedł czas na solidne zmiany. No może odrobinę przesadziłem, ale zmiana ta bez wątpienia jest warta odnotowania. Jak donosi Bloomberg, najnowszy model Galaxy S6, który mamy poznać lada moment, będzie mógł się poszczycić nową obudową. Lub przynajmniej ramką, która ma być wykonana z metalu. W swojej ofercie Koreański producent ma już przecież model Alpha, który cechuje się taką ramką i przyjęty został przez rynek dość pozytywnie.

Choć sam nie jestem przesadnym sympatykiem produktów tej firmy, to muszę przyznać że model Alpha nawet przypadł mi do gustu. Wciąż jest wiele kwestii, którymi Samsung musiałby się zająć, bym mógł wziąć pod uwagę którykolwiek ze smartfonów tego producenta wybierając swój nowy telefon, ale cieszę się, że Koreańczycy nareszcie decydują się na te zmiany, które wreszcie dosięgają też modelu flagowego. Nadal nie będzie to obudowa w całości wykonania z aluminium, ale pierwszy krok ku temu zostaje właśnie wykonany.

Czym jeszcze nowy SGS6 miały zachęcić użytkowników. Jak zawsze wspominane jest o najnowszej generacji układach - to nie będzie z pewnością żadną niespodzianką. To, co wydaje się znacznie bardziej interesujące to zapowiedź pojawienia się dwóch wersji modelu. Nie mówimy jednak tu o żadnej wersji mini. Słowo, które pada to "edge", co ma oznaczać, że telefon będzie posiadał ekran zakrzywiony po obydwu bokach.

Zainteresowanie wokół pierwszego telefonu Samsunga z zakrzywioną krawędzią ekranu było całkiem spore, podobnie jak wokół "pierwszego metalowego Samsunga", czyli Galaxy Alpha. Tym razem Koreańczycy pragną połączyć w swoim nowym flagowcu wszystko co najlepsze. Nadchodzi hit murowany(?).

Fot. The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungGalaxy SSamsung Galaxy