Mobile

Samsung Galaxy S6 Edge będzie najwydajniejszym urządzeniem z Androidem

Jakub Szczęsny
Samsung Galaxy S6 Edge będzie najwydajniejszym urządzeniem z Androidem
15

... i nie mamy żadnych wątpliwości w związku z tym stwierdzeniem. Na temat drugiej generacji zakrzywionego (mówi się, że z obu stron) urządzenia dowiedzieliśmy się już naprawdę dużo. Samsung sam omyłkowo odkrył kilka kart - przede wszystkim wiadomo o naprawdę niskim współczynniku SAR, a w Sieci omył...

... i nie mamy żadnych wątpliwości w związku z tym stwierdzeniem. Na temat drugiej generacji zakrzywionego (mówi się, że z obu stron) urządzenia dowiedzieliśmy się już naprawdę dużo. Samsung sam omyłkowo odkrył kilka kart - przede wszystkim wiadomo o naprawdę niskim współczynniku SAR, a w Sieci omyłkowo opublikowano także inne treści dotyczące nowego telefonu ze stajni Koreańczyków. Więcej na temat tego telefonu dowiemy się już podczas MWC, który startuje bardzo niedługo w Barcelonie.

Najnowsze doniesienia wskazują, że Samsung jest bardzo zajęty w związku z testowaniem Galaxy S6 Edge. Zakrzywione urządzenie zostało dostrzeżone w bazie danych benchmarku AnTuTu, a potem w GeekBench. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z bardzo wysoką punktacją nowej generacji Edge - można też śmiało powiedzieć, że będziemy mieć do czynienia z najwydajniejszym urządzeniem z Androidem. Ciekawe tylko, kiedy zostanie ono pobite.

Odnosząc się do danych z GeekBench - tam Galaxy S6 Edge napędzany Exynosem 7420 uzyskał 1492 punkty w teście wydajnościowym dla jednego rdzenia procesora. Natomiast z wykorzystaniem wszystkich ośmiu rdzeni owe urządzenie uzbierało aż 5077 punktów. To bez wątpienia więcej, niż w przypadku innego przedstawiciela portfolio Samsunga - Galaxy Note 4, który uzyskał 1054 punkty w teście dla jednego rdzenia oraz 3374 z wykorzystaniem drzemiącego w bebechach kwartetu.

W teście zakładającym wykorzystanie jednego rdzenia, Samsung Galaxy S6 Edge nie dał rady między innymi iPhone'owi 6 Plus i Nexusowi 9, jednak w przypadku zastosowania ośmiu - bije wszystkie dotychczasowe urządzenia na głowę. Nieco gorszy wynik w pierwszym teście może być wytłumaczony tym, iż korzystano z urządzenia testowego - wiadomo, iż Samsung mocno pracuje nad zoptymalizowaniem oprogramowania pod tę konfigurację sprzętową. Po tym można się spodziewać jeszcze lepszych wyników w benchmarkach i zapewne przełoży się to także na perfekcyjny komfort korzystania z urządzenia.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu