Xbox

Oto zupełnie nowy i szybszy Sklep na Xbox. Microsoft szykuje się na premierę Xbox Series X

Konrad Kozłowski
Oto zupełnie nowy i szybszy Sklep na Xbox. Microsoft szykuje się na premierę Xbox Series X
5

Microsoft zaprezentował dzisiaj nowy wygląd sklepu z grami i aplikacjami Xbox Store dla konsoli Xbox. Wszystko to dzieje się przed nadchodzącym debiutem nowej konsoli Xbox Series X.

Celem redesignu było oczywiście przyspieszenie działania samego sklepu, a także nawigacji po nim. Już na pierwszy rzut oka widać, że dokonana zmiana jest przeogromna i na początku będziemy musieli nauczyć się kilku nowych zachowań, by korzystać z niego bezwiednie, jak do tej pory. Cody Bird z Microsoftu, odpowiedzialny w największej mierze za ten nowy interfejs, napisał że aplikacja została przepisana zupełnie od podstaw, zamiast wdrażania niewielkich poprawek, które pojawiały się wcześniej.

Znamy gry w Games with Gold na sierpień 2020! Będziecie raczej rozczarowani

Całość możecie już dziś podziwiać w materiale Xbox Podcast na kanale Majora Nelsona, który wraz z projektantem sklepu omawia wszystkie nowości. Według planu nowy sklep zawita do użytkowników już 5 sierpnia, ale to dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie grupy Insiderów. Pozostali testerzy otrzymają go w późniejszym czasie (nadchodzące tygodnie), natomiast jesienią zostanie od udostępniony wszystkim posiadaczom konsoli Xbox One oraz Xbox Series X. Sklep ładuje się w niecałe 2 sekundy, natomiast główne zamierzenie polegało umożliwieniu szybkiego dostępu do wszystkich kluczowych sekcji za pomocą kontrolera od Xboksa. Boczny panel podobny jest do tego, co znajdziemy w aplikacji Xbox na PC.

Wielkie kłamstwo Microsoftu? Wygląda na to, że jednak Xbox One nie wystarczy by cieszyć się nowościami przez lata

Nie da się ukryć, że nowy sklep dla Xbox to spory krok naprzód, ale i jednocześnie przygotowanie go do rosnącego zainteresowania subskrypcją Xbox Game Pass. Na ekranie głównym widocznych jest więcej detali, a porównywanie poszczególnych wydań i edycji gier będzie o wiele łatwiejsze. Skupiono się też na ułatwieniu zarządzeniem ustawień kontroli rodzicielskiej. Z mniejszych nowości nie da się nie zauważyć listy ostatnio oglądanych pozycji, co pozwala wrócić do przeglądanych tytułów, których nie kupiliśmy lub nie dodaliśmy do listy życzeń.

Halo, Forza, Fable i The Outer Worlds to dopiero początek. Ponad 20 nowych gier na Xbox Series X

Microsoft zapowiedział, że jest to jedna z kilku aktualizacji, które będą skupiały się na utrzymaniu gracza w centrum uwagi.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Wszystko o Xbox Series X