Facebook

Nowy, szybszy i ładniejszy klient Facebooka dla Androida

TP
Tomasz Popielarczyk
12

Facebook udostępnił właśnie aktualizację swojej aplikacji klienckiej dla Androida. Zmiany, które wprowadzono mają pozytywnie wpłynąć na szybkość ładowania zdjęć, a także usprawnić nawigację oraz ogólny komfort użytkowania. Trzeba przyznać, że tym razem się postarano. I choć nowa wersja nie jest właś...

Facebook udostępnił właśnie aktualizację swojej aplikacji klienckiej dla Androida. Zmiany, które wprowadzono mają pozytywnie wpłynąć na szybkość ładowania zdjęć, a także usprawnić nawigację oraz ogólny komfort użytkowania. Trzeba przyznać, że tym razem się postarano. I choć nowa wersja nie jest właściwie niczym oryginalnym (nawiązuje do wydania na iOS), zasługuje na duży plus.

Nowa wersja aplikacji, oznaczona numerkiem 1.8.0 jest swoistą rewolucją, bo rezygnuje z dotychczasowego ekranu głównego, na którym mogliśmy znaleźć ikonki prowadzące do podstawowych funkcji oraz pasek powiadomień. Teraz wszystko to zostało przeniesione do belki przy górnej krawędzi ekranu. Idea godna desktopowej wersji Facebooka.

Jak możecie zauważyć na grafikach, ekrany wiadomości, powiadomień i zaproszeń do grona znajomych wyświetlają się w postaci dymków. Generalnie wygląda to bardzo przejrzyście i bije na głowę poprzednie rozwiązanie, które wymagało powrotu do głównego ekranu.

Głównym atutem aplikacji jest jednak wysuwane z lewej strony menu (takie, jak w wersji na iOS), gdzie znajdziemy właściwie wszystko to, co oferuje nam wersja dostępna z poziomu przeglądarki. Muszę przyznać, ze po kilku minutach przekonało mnie kompletnie takie rozwiązanie, które zupełnie niweluje potrzebę dodawania głównego ekranu. W efekcie cała aplikacja sprawia wrażenie mniej rozbudowanej (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i prostszej w obsłudze.

Co jednak z obiecywaną szybkością? Skrócenie czasu potrzebnego na ładowanie fotorgrafii jest zauważalne. Korzystając z internetu 3G  (a czasem 2G) było to udręką, gdyż często powiększenie zdjęcia wiązało się z męczącym oczekiwaniem. Teraz jest znacznie lepiej, choć do ideału nadal trochę brakuje..

Aplikację możecie pobrać już z Android Market. Generalnie w moich oczach zmiany zdecydowanie na plus. Poprzednia wersja nie należała do najbardziej funkcjonalnych, a teraz korzysta się z niej znacznie przyjemniej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookAndroid